Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Tanzanie Kitulo National Park

Dovolená Tanzanie Kitulo National Park


Kitulo National Park: Království květin a snových krajin

Tanzanie je zemí, která se pyšní svými slavnými safari, ale má také mnoho dalších neuvěřitelných přírodních krás. Kitulo National Park patří do této kategorie. Park se rozkládá na ploše 412 km² a je jedním z nejmenších národních parků v Tanzanii. Je však stejně zajímavý jako většina ostatních parků v této africké zemi.

Kitulo Národní park se nachází na jihozápadě Tanzanie. Je to území mezi vrcholy Njombe a Mbeya. Základem parku jsou ornamentální květiny a alpinské rostliny, které zde kvetou. Kitulo je totiž známý jako „Království květin“. Rostliny si v parku našly svůj ideální podnebný a geologický základ. Park nabízí mimořádné scenérie, fantastické výhledy, strmé hrany, vulkanické masivy, vodopády, údolí a kotliny, stejně jako četné rybníky a potoky, které se přiblížily k útesům.

Kitulo National Park byl založen v roce 2005, aby chránil alpinské rostliny a endemickou faunu této oblasti. V parku žijí vzácné druhy živočichů včetně hrochů, lvů, koček, zebříků, antilop, hyen, zlatých makaků a ptáků, z nichž některé lze najít pouze v tomto parku. Sledovat tyto živočichy v divočině je jedinečná zkušenost pro každého návštěvníka parku.

Chcete-li navštívit Kitulo National Park, můžete si vybrat mezi dvěma nejvhodnějšími obdobími v roce. První období začíná v září a končí v prosinci, kdy se v parku konají mohutné kvetoucí sezóny. Druhé období začíná od května do srpna, během období dešťů, kdy se park stává zelenějším a také nabízí hezké scenérie.

Kdyby byla vaše volba období květena, park nabízí pozoruhodné scény poté, co mraky zmizí, takže návštěvníci mohou vidět hory, vulkanická vrchovina, nádherné mlhy a panorámatické výhledy. V období dešťů je park velmi zelený a tyčí se krajiny s velikými proudy vod, které se vyskytují s obdobím dešťů.

Kitulo Národní park nabízí nezapomenutelnou dovolenou v Tanzanii. Je to ideální místo pro cestovatele, kteří hledají méně turistické destinace, ale s přírodními krásami a vynikajícími scenériemi. Zajímavosti a raritní květiny se nacházejí po celém parku. Navštivte Kitulo National Park a připravte se na nejkrásnější a nezapomenutelné zážitky ze své cesty do Tanzanie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Kitulo National Park


Dotaz: Jaké jsou vstupné do Kitulo National Parku?
Odpověď: Vstupné do Kitulo National Parku je k dispozici za symbolickou částku, kterou je potřeba zaplatit na vstupu do parku.

Dotaz: Kolik stojí safari v Kitulo National Parku?
Odpověď: Cena safari v Kitulo National Parku se může lišit v závislosti na délce trvání a rozsahu služeb. Je doporučeno kontaktovat místní cestovní agenturu nebo safari operátora pro konkrétní informace.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kitulo National Parku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Kitulo National Parku je obvykle od srpna do října, kdy jsou květiny v plném rozkvětu.

Dotaz: Jaká zvířata mohu vidět v Kitulo National Parku?
Odpověď: Kitulo National Park je známý svými endemickými druhy kvetoucích rostlin. V parku se vyskytují také zvířata jako jsou hroši, býložravci a různé druhy ptáků.

Dotaz: Jaký druh ubytování je k dispozici v blízkosti Kitulo National Parku?
Odpověď: V blízkosti Kitulo National Parku jsou k dispozici různé druhy ubytování, včetně kempů a luxusních lodžií.

Dotaz: Je Nutné se předem registrovat pro návštěvu Kitulo National Parku?
Odpověď: Ano, na návštěvu Kitulo National Parku je nutné se předem registrovat v místní správě parku.

Dotaz: Jsou do Kitulo National Parku povoleny domácí mazlíčky?
Odpověď: Vstup do Kitulo National Parku s domácími mazlíčky není povolen.

Dotaz: Je Nutný průvodce pro návštěvu Kitulo National Parku?
Odpověď: Průvodce není pro návštěvu Kitulo National Parku povinný, avšak je doporučeno využít služeb místního průvodce pro lepší orientaci v parku a úspěšnější pozorování zvířat a rostlin.

Dotaz: Je kitulo National Park bezpečný pro turisty?
Odpověď: Kitulo National Park je obecně bezpečný pro turisty, avšak jako vždy v přírodě je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření a pokyny místních autorit.


Ubytování Tanzanie Kitulo National Park


Tanzanie je země plná přírodních krás a neuvěřitelného bohatství živočišné i rostlinné fauny. Jedním z fascinujících míst této země je Kitulo National Park, kde se nachází několik možností ubytování, které jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do této úchvatné oblasti.

Kitulo National Park je jedním z nejméně navštěvovaných parků v Tanzanii a je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít krásné krajiny, nezapomenutelné výhledy a jedinečné zážitky. Park leží v jihozápadní části Tanzanie a prostírá se na ploše asi 413 kilometrů čtverečních. Je to největší chráněné území ve východní Africe, které se zaměřuje na ochranu endemických druhů rostlin a zvířat.

Pokud si společně s rodinou nebo přáteli plánujete návštěvu Kitulo National Park, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V parku najdete dvě kempovací oblasti - Kipengere a Loleza. V obou těchto oblastech naleznete jednoduché kempy, kde najdete adekvátní zázemí pro krátké pobyty. Tyto kempy mají společné záchody a sprchy, takže se můžete seznámit s ostatními cestovateli a sdílet zážitky ze svých výprav. V Kipengere se navíc nachází i malý obchod s potravinami, kde si můžete nakoupit potřebné zásoby na další výlety.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat pobyt v parku v pestřejším stylu, je tu k dispozici i Kitulo View Lodge. Tento penzion se nachází v blízkosti parku a nabízí luxusní ubytování, včetně soukromých pokojů s vlastní koupelnou. Penzion je vybaven společnou kuchyní a jídelnou, takže si můžete vařit své oblíbené jídlo a užít si společné posezení s ostatními hosty. Na terase uvidíte úchvatné výhledy na okolní krajinu a můžete si vychutnat nádherné slunce.

Další možností je Kemp Ndembela, který se nachází také poblíž parku. Kemp je postaven v tradici venkovského Tanzanie a nabízí kempovací místa, nebo soukromé pokoje s vlastní koupelnou. Kempu patří skvělá restaurace, která nabízí jídlo od místních farmářů a rybářů.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do Kitulo National Park plně. Všechny tyto varianty nabízejí různé výhody a můžete si tedy zvolit tu nejvhodnější pro sebe v závislosti na vašich prioritách.

Během pobytu v Kitulo National Park si můžete užít nádherné procházky květinovým lesem, pozorování zvířat a pestrou naučnou stezku, která vás zavede do nejkrásnějších míst parku. Můžete se těšit na úchvatné výhledy, nádherné krajiny a dotyky s místními lidmi a kulturou.

Výprava do Kitulo National Park je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do úchvatné přírody Tanzanie. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si vyberete, budete mít jedinečný pobyt a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Počasí Tanzanie Kitulo National Park


Kitulo National Park, ležící v Tanzanii, je domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a zvířat, avšak je také znám pro své jedinečné klima a počasí. Vzhledem k tomu, že se park nachází v nadmořské výšce přes 2000 metrů, může zde být velmi chladno a větrno a návštěvníci by měli být připraveni na změny počasí během dne.

V období dešťů, které začíná v dubnu a trvá až do května, je park zahaleny v mlze a hustém mraku, což ztěžuje průzkum oblasti. Po ukončení dešťů v červnu až září, jsou travnaté pláně pokryty kvetoucími květinami a park se mění na nádherný, barevně se měnící kobercový svět.

Během zimního období, od května do října, jsou noci velmi chladné a teploty mohou klesnout až k bodu mrazu, zatímco denní teploty bývají příjemné a slunečné. Během období sucha, od října do dubna, jsou dny horké a sušší, což činí průzkum Kitulo National Parku mnohem jednodušším.

Nicméně, návštěvníci by měli být stále připraveni na změny počasí, neboť i v suchých obdobích se může stát, že se objeví prudké bouřky a déšť, což může způsobit zvýšenou proudění vody v říčkách a řekách.

Vzhledem k tomu, že je Kitulo National Park relativně málo navštěvován turisty, návštěvníci zde mají jedinečnou příležitost vidět mnoho druhů rostlin a zvířat, které zde žijí. Ať už navštíví park v jakoukoli roční dobu, mohou se těšit na nádherné výhledy a úchvatnou krásu této jedinečné oblasti Tanzanie.


Letenka Tanzanie Kitulo National Park


Pokud hledáte exotický zážitek v africké divočině, zvažte cestu do Tanzanie a na Kitulo National Park. Tento národní park se nachází v pohoří Mbeya, na jihu Tanzanie, a je pozoruhodný především svou endemickou květenou.

Pro cestu do Tanzanie se nejlépe doporučuje letenka, a to nejen kvůli vzdálenosti, ale i kvůli bezpečnosti. Cestovat pojištěně a s doporučenými očkováními, které zahrnují například žlutou zimnici, je zapotřebí. Pokud hledáte lety do Tanzanie, najdete je u několika leteckých společností, například Qatar Airways, Turkish Airlines nebo Emirates.

Po příletu na mezinárodní letiště v Dar es Salaam nebo v Kilimanjaro, si můžete najmout auto nebo využít místní autobusovou dopravu a jet směrem na Kitulo National Park, více než 600 kilometrů daleko. Cesta je náročná, ale nabízí nádherné výhledy na krajinu a je zážitkem sám o sobě.

Kitulo National Park byl založen v roce 2005 a rozkládá se na ploše přes 400 kilometrů čtverečních. Park je významný svou květenou, na které se nachází více než 350 druhů rostlin, z toho mnoho endemických pro Kitulo. Mezi nimi jsou například rododendrony, harlanovky, violkovité rostliny a jiné.

Park je rovněž domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, antilopy, zebry, jezevci a mnoho dalších. Pokud se vydáte na procházku okolo parku, můžete se těšit z velkolepého výhledu na skalnaté hory a malebné vesničky.

Pro návštěvu Kitulo National Park se doporučuje letní období, které trvá od prosince do března, kdy jsou podmínky pro turisty nejlepší. V této době se také koná mnoho kulturních a sportovních akcí, na kterých se můžete zapojit a zároveň poznat místní obyvatele.

Cestování do Tanzanie a návštěva Kitulo National Park je bezpochyby vynikajícím zážitkem pro všechny, kteří hledají dovolenou plnou exotiky a přírodní krásy. Navíc přispějete k její ochraně a udržitelnému rozvoji.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky