Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Vietnam Hanoi Old Quarter

Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Hanoi Old Quarter


1. Jak se dostat do starého města Hanoje?
- Nejlepší způsob je přijet taxíkem nebo autobusem, které jezdí z různých částí města. Další možností je využít mototaxi nebo projít se pěšky.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě starého města Hanoje?
- Nejlepší čas k návštěvě Hanoje je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty mírné a suché počasí.

3. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat staré město Hanoje?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat staré město Hanoje, je projít se pěšky. Můžete si prohlédnout mnoho historických a kulturních památek a zároveň si užít atmosféru města.

4. Jaké jsou nejlepší hotely v starém městě Hanoje?
- V Hanoji je mnoho skvělých hotelů, které jsou situovány v úzkých uličkách starého města Hanoje. Některé z nich jsou Hanoi La Siesta Hotel & Spa, Hanoi Pearl Hotel a Hanoi Old Quarter View Hotel.

5. Co je nejlepší místo na nákupy v Hanoji?
- Staré město Hanoje je plné malebných tržišť a obchodů. Co se týče nákupů, doporučujeme navštívit trh Dong Xuan Market a trh Weekend Night Market.

6. Co je nejlepší místo na jídlo v Hanoji?
- Hanoj je rajskou zemí pro gurmány. Existuje mnoho skvělých restaurací a uličních stánků k obdivování, ale jídlo v Hanoi Old Quarter je naprosto jedinečné. Doporučujeme navštívit ulici Pho, kde se můžete ochutnat tradiční vietnamské jídlo pho.

7. Co je nejlepší památkou k navštívení v Hanoji?
- Hanoj je plná historických a kulturních památek. Nejlepšími místy k návštěvě jsou Hoan Kiem Lake, Temple of Literature a St. Joseph's Cathedral.

8. Kolik dní bych měl strávit v Hanoji?
- Doporučujeme strávit v Hanoji minimálně 2-3 dny, aby si turisté mohli prohlédnout hlavní atrakce ve městě. Nicméně, pokud máte čas, můžete zůstat déle a prozkoumat vše, co Hanoj nabízí.


Počasí Vietnam Hanoi Old Quarter


Vietnam Hanoi Old Quarter je jedním z turistických center v srdci Hanoie. Tento historický distrikt se nachází v centru města a je plný historických uliček, barevných obchodů a tradičních restaurací. Zajímavostí tohoto místa je i jeho specifické počasí, které vykazuje vysokou vlhkost a výskyt monzunového období.

Hanoi Old Quarter leží v subtropické zóně a počasí se v průběhu roku výrazně mění. Nejteplejší období zde nastává v době od května do září, kdy teploty dosahují průměrně 35 °C. V těchto měsících je také nejvyšší vlhkost vzduchu, což může způsobit nepříjemné pocity a potíže s dýcháním.

V období od října do března se počasí v Hanoji mírní a teploty dosahují průměrně 20 až 25 °C. V těchto měsících je také nižší vlhkost a méně pravděpodobné jsou deštivé dny. Nejoblíbenější turistickou sezónou v oblasti je podzim, kdy teploty jsou mírné a vlhkost vzduchu nižší.

V oblasti Hanoi Old Quarter dochází také k výskytu monzunového období, které obvykle trvá od května do září. V této době se často vyskytují silné deště, které mohou způsobit záplavy a problémy se dopravou. Při návštěvě Hanoie v této době je tedy zapotřebí být připraven na možné problémy a mít s sebou vhodné ochranné oblečení a obuv.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Vietnam Hanoi Old Quarter je velmi proměnlivé a je zapotřebí se na něj přizpůsobit. Nejlepší dobou k návštěvě Hanoie a jeho historického centra je podzim, kdy je mírné počasí a turistická sezóna je na vrcholu. Při cestě do této oblasti je však důležité sledovat aktuální situaci a přizpůsobit se případným výkyvům počasí.


Letenka Vietnam Hanoi Old Quarter


Vietnamská metropole Hanoj nabízí nekonečné možnosti pro turisty, kteří se zajímají o historii, kulturu, gastronomii a přírodu. Nejlepší základnou pro poznávání Hanoje a jejího okolí je čtvrť Old Quarter.

Old Quarter Hanoi je starobylý a kouzelný kout města, který se vyznačuje neuvěřitelnou atmosférou, rozmanitou kuchyní, množstvím trhů a obchodů a středověkým charakterem. Název čtvrti pochází z doby, kdy na náměstích a ulicích probíhaly trhy a kde se prodávala specifická zboží jako například hedvábí, koření nebo keramika.

Old Quarter tvoří 36 ulic, které se vyznačují jedinečnou atmosférou a většinou jsou pojmenovány podle zboží, které se v nich prodávalo. Můžete zde najít například ulici Hang Gai, kde se prodávají hedvábné šaty a šátky, nebo Hang Ma, kde se prodávají kolotoče z papíru na festival Tết.

V Old Quarter se můžete projít úzkými uličkami mezi tradičními domky, které jsou zpravidla dvoupodlažní a mají suterén. Domy se nacházejí těsně u sebe, a vypadají jako hráze. Většinou jsou barevné, zdobené slunečními žaluziemi a rostlinami, a je to jedinečný pohled, který by vás mohl zaujmout.

Nejenže Old Quarter Hanoi nabízí jedinečné památky, ale také překvapující gastronomii. Hanoj je známý svými pokrmy, jako jsou Bun Cha (grilované vepřové maso s nudlemi a zeleninou), Pho Bo (polévka s hovězím masem) nebo Banh Mi (sendvič s náplní z masových, zeleninových a kořeněných ingrediencí). Všechny tyto lahůdky můžete v Old Quarter snadno najít a ochutnat.

Naopak, pokud máte zájem o klid, můžete navštívit chrámy a památníky v okolí Old Quarter. Například Bach Ma, starší a nejznámější chrám v Hanoji, byl postaven až za vlády Ly Hong Tronga v 11. století. Dalším chrámem je Ngoc Son, malá oáza klidu uprostřed Hanoje, která se nachází na ostrůvku uprostřed jezera Hoan Kiem.

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky v Hanoji, Old Quarter je místo, které musíte vidět. Nabízí vám tolik možností, jak poznat historii, kulturu, gastronomii a přírodu Vietnamu. Zpáteční letenky od různých leteckých společností můžete najít za velmi rozumnou cenu. Tak na co čekáte? Vydejte se do Old Quarter Hanoi a objevte tento kouzelný kout města!


Ubytování Vietnam Hanoi Old Quarter


Vietnam Hanoi Old Quarter je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Asii, díky svému bohatství historie, kulturního dědictví a skvělého jídla. Abyste si mohli užít a objevit vše, co město nabízí, potřebujete kvalitní ubytování. A právě v Hanojské staré čtvrti máte širokou škálu možností.

Pokud hledáte levné ubytování, můžete se ubytovat v hostelech a doporučujeme například hostel Hanoi Central Backpackers. Tento hostel nabízí ubytování ve společných pokojích i soukromých. Hostel leží v centru staré čtvrti, kde se v blízkosti nachází mnoho obchodů, restaurací a turistických atrakcí. Pokud toužíte po luxusním ubytování, doporučujeme hotel Sofitel Legend Metropole. Tento luxusní hotel nabízí nádherně vybavené pokoje v koloniálním stylu a vynikající služby.

Kromě hotelů a hostelů se v Hanoji levné ubytování najde i v některých guesthouse, jako například Great Charm Hotel. Tento hotel může být ideální pro ty, kteří hledají ubytování v klidném prostředí s příjemnou atmosférou. Velmi oblíbený je také Hanoi Elegance Diamond Hotel, který se nachází blízko velkých turistických atrakcí. Tento hotel nabízí krásné pokoje s výhledem.

Pokud hledáte ubytování, které vám umožní být blízko místních trhů a restaurací, doporučujeme La Cascada Hanoi Hotel. Tento hotel se nachází jen kousek od nočního trhu, kde si můžete vychutnat mnoho vietnamských specialit. Hotel nabízí krásně zařízené pokoje, služby a kvalitní snídaně.

A konečně, pokud hledáte ubytování, které vám umožní být blízko historického centra města, můžeme doporučit Hanoi Elegance Ruby Hotel. Tento hotel nabízí krásně zařízené pokoje s pohodlnými postelemi a kompletním vybavením. Hotel se nachází jen několik kroků od mnoha turistických atrakcí a zároveň v těsné blízkosti mnoha restaurací a barů.

Celkově Vietnam Hanoi Old Quarter nabízí širokou škálu možností ubytování pro cestovatele všech typů. Takže si můžete být jisti, že zde najdete to pravé ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu.


Dovolená Vietnam Hanoi Old Quarter


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou dovolenou, může být Vietnam tou správnou volbou. Je to země s bohatou historií, úchvatnou přírodou a vyhlášenou kuchyní. Jeden z nejpopulárnějších turistických cílů je Hanoj, hlavní město Vietnamu, a konkrétně jeho staré město – Hanoi Old Quarter.

Hanoi Old Quarter se nachází v centru Hanoje a je to jedna z nejstarších čtvrtí města. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy zde byl založen obchodní přístav. Dnes je to centrum turistického ruchu, plné malebných uliček, trhů, obchodů a restaurací.

Procházení starým městem Hanoje je nezapomenutelný zážitek. Ulice jsou úzké a plné lidí, místní život se odehrává na ulici a všechno je velmi autentické. Můžete se projít po ulici Hang Ma, která je plná tradičních dekoračních předmětů a ozdob na oslavy vietnamských svátků, nebo po ulici Hang Bac, kde se tradičně zpracovává stříbrný a zlatý šperk. Ulice jsou plné trhů s potravinami a obchodů, kde si můžete nakoupit tradiční vietnamské předměty nebo se třeba nechat uplést klobouk z palmových listů.

Kromě prohlídky ulic můžete v Hanoi Old Quarter navštívit také mnoho historických památek, mezi nimiž je nejznámější Hoan Kiem jezero. Toto jezero je považováno za jedno z nejvýznamnějších míst v Hanoji a podle pověsti žil v jezeře obrovský želví král, který dal vietnamskému lidu meč, který poskytl sílu k vyhnání okupantů. Dodnes můžete vidět ve vodě želvu a i množství maček, které zde žijí.

Hanoi Old Quarter je také ideálním místem pro ochutnání vietnamské kuchyně. V této čtvrti najdete mnoho tradičních restaurací, které připravují speciality z celého Vietnamu. Mezi nejznámější patří Pho, tradiční vietnamská nudlová polévka, Banh Mi, bageta plněná masem a zeleninou, nebo Oc, různé druhy mušlí připravované na mnoho způsobů. Určitě si nenechte ujít ani tradiční čajové důmky, kde si můžete vychutnat skvělou čajovou zkušenost.

Hanoi Old Quarter je velmi živou a energickou čtvrtí, která vám nabídne mnoho zážitků a způsobů, jak prožít autentickou dovolenou v Vietnamu. Podívejte se na nabídky zájezdů a hurá na dovolenou!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky