Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zambie Národní park Chilubi

Letenka Zambie Národní park Chilubi


Zambia je jednou z mála zemí na světě, kde si můžete užít skutečný zážitek v divočině. A jedním z nejlepších míst, kde můžete zažít opravdovou afriku, je národní park Chilubi.

Národní park Chilubi se nachází na stejnojmenném ostrově, který leží uprostřed jezera Bangweulu. Ostrov je jedním z největších nezasažených paralelních kanálů na světě a je skvělým místem pro pozorování ptáků a savců.

Chilubi je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, buvolů, krokodýlů a žiraf. V oblasti se také nachází mnoho druhů ptáků, například lžícáky, plameňáky a mnoho dalších.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít národní park Chilubi, je se vydat na vlakové safaris, které se konají na stejnojmenném ostrově. Vlaky jsou velmi pohodlné a nabízejí fantastický výhled na okolní krajinu.

Můžete také prozkoumat národní park na vlastní pěst. Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si užít přírodu, je výlet na kánoi. To vám umožní prozkoumat malé říčky a kanály, které se vlakem nedají prozkoumat.

Pokud máte rádi rybolov, je národní park Chilubi také skvělým místem pro rybaření. Zde můžete chytit několik druhů ryb, včetně kaprů, tilápií a dalších.

Vstup do národního parku je poměrně snadný a levný. Nejlepší cesta, jak se sem dostat, je letecky, zejména pokud se chcete vyhnout delší jízdě po silnici. Mezinárodní letiště Ndola se nachází asi 300 kilometrů od parku, ale existuje mnoho firem, které nabízejí lety do mnoha oblastí národního parku.

Pokud hledáte zážitek, který budete v životě pamatovat, národní park Chilubi je jedno z nejlepších míst k návštěvě v Zambii. Připravte se na nezapomenutelnou cestu do srdce africké divočiny a zažijte opravdovou krásu této země ve své podstatě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Chilubi


Otázky:

1. Jak se dostanu do Národního parku Chilubi?
2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Chilubi?
3. Jaké zvířata mohu vidět v Národním parku Chilubi?
4. Mohu v Národním parku Chilubi přenocovat?
5. Co si mám vzít s sebou do Národního parku Chilubi?

Odpovědi:

1. Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Chilubi, je letecky z Lusaky do Mwansabombwe. Odtud je možné se dostat loďkou na ostrov Chilubi. Další možností je jízda autem nebo autobusem z Lusaky do Kasamy a poté také přesun na loďce na Chilubi.
2. Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Chilubi je od června do září, kdy je nejsušší období a nejlepší viditelnost zvířat.
3. V Národním parku Chilubi můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou sloni, buvoli, krokodýli, antilopy, pavouci a ptáci.
4. V Národním parku Chilubi je možné přenocovat v kempu na ostrově nebo v různých bungalovech, které jsou k dispozici na Chilubi Island Lodge.
5. Doporučuje se vzít si s sebou lehké přenosné oblečení, odolné proti hmyzu, sluneční brýle, opalovací krém, tekutiny, fotoaparát, dalekohled a kapesní světlo pro případ přenocování.


Dovolená Zambie Národní park Chilubi


Zambia je země plná přírodních krás, které nabízejí turistům nezapomenutelné zážitky. Mezi nejkrásnější místa v zemi patří Národní park Chilubi, který se nachází na ostrově Chilubi v jezeře Bangweulu. Tento park je útočištěm pro mnoho ohrožených druhů, jako jsou například sloni, buvoli, levharti, krokodýli, želvy a mnoho dalšího.

Pro milovníky přírody je návštěva Národního parku Chilubi skutečným rájem. Ostrov je obklopen neuvěřitelně krásnou krajinou, která vás okouzlí svými rozlehlými rovinami, mokřady a malými jezírky. Park je rovněž domovem mnoha druhů ptáků, včetně ibisů, pelikánů a volavčíků.

Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Chilubi je v období mezi červencem a zářím, kdy se zde nachází mnoho druhů ptáků, kteří se sem sjíždějí z celé Afriky k hnízdění. Kromě pozorování zvířat a ptáků, můžete si zde také užít turistiku a procházky po ostrově. Rozhodně si nezapomeňte přibalit kvalitní fotoaparát, protože zdejší příroda vás prostě překvapí.

Kromě návštěvy Národního parku Chilubi se vám určitě vyplatí podívat se i do blízkého města Samfya, které se nachází na břehu jezera Bangweulu. Zde si můžete užít koupání v jezeře, prohlédnout si tradiční stánky s místními řemesly a ochutnat typické zambijské jídlo. Jelikož se jedná o poměrně odlehlé místo, najdete zde velmi autentickou atmosféru a budete mít pocit jako byste během své dovolené v Zambii získali jedinečný pohled do místní kultury.

Celkově lze říci, že dovolená v Národním parku Chilubi je pro turisty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek z přírody, naprosto ideální. Navíc se můžete těšit na neuvěřitelné zážitky z různých druhů zvířat a rostlin, které vám zúročí vaši lásku k přírodě. Jakmile sem jednou zavítáte, určitě se vám sem bude chtít vrátit znovu a znovu.


Ubytování Zambie Národní park Chilubi


Zambia je jednou z nejkrásnějších afrických zemí, která je bohatá na přírodní krásy a zvířectvo. Mezi nejvýznamnější národní parky v zemi patří Národní park Chilubi, který je oblíbený nejen pro svou nádhernou krajinu, ale také pro ubytování v něm.

Národní park Chilubi, který se nachází na ostrově Chilubi v provincii Luapula, je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, nosorožců a žiraf. Park je rozdělen na dvě části, z nichž západní část je přístupná pouze lodí. Park je obklopen jezery a mokřady, kde žijí divoké krokodýli a hroši. Navštívit park můžete po celý rok, avšak nejlepší doba ke kempování je od měsíce května až do srpna, kdy je počasí stále ještě příjemné a vlhkost vzduchu není příliš nízká.

Pro ty, kteří v parku přenocují, je k dispozici několik možností ubytování. Nejvíce oblíbené jsou kempy a chatky, které se nacházejí v strategických místech parku a nabízejí krásný výhled na jezera a přírodu okolo. Všechny chatky jsou plně vybaveny a skládají se z ložnice, koupelny a vlastní terasy. Kempy jsou ideální pro ty, kteří plánují pobyt na delší dobu, a mají k dispozici vybavenou kuchyň a jídelnu společně s dalšími hosty.

Dalším možným způsobem ubytování je pobyt v luxusních safari stanových kempech, které se nacházejí v exkluzivních částech parku a nabízejí neomezenou možnost pozorování zvířat. Tyto kempy jsou luxusně vybaveny a mimo jiné nabízejí možnost prádelny, bazénu a jacuzzi.

Pro ty, kteří si chtějí užít klidu a soukromí, je k dispozici rezidence Chilubi Island Bush Camp, která se nachází v izolované části parku a nabízí exkluzivní ubytování s vlastní zahradou, bazénem, jacuzzi a každý pokoj má vlastní terasu s výhledem na okolní krajinu.

Národní park Chilubi nabízí ubytování pro každého, bez ohledu na rozpočet a preference. Všechna ubytování v parku jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít něco neobvyklého a jedinečného v přírodě. Okolní příroda je krásná, plná zvířat a neutuchajících zážitků. Chilubi Island je ideální místo pro ty, kteří si chtějí odpočinout od shonu velkoměsta a strávit několik dní v harmonii s přírodou. Navíc, národní park Chilubi je jedním z nejlepších míst v Zambii pro pozorování ptáků a rybolov, což je další zážitek, který byste si neměli nechat ujít.


Počasí Zambie Národní park Chilubi


Zambie se nachází na jižním konci Afriky a je známa pro své rozsáhlé národní parky. Mezi nimi patří Národní park Chilubi, který se nachází na stejnojmenném ostrově uprostřed jezera Bangweulu.

Počasí v této oblasti je charakteristické pro tropický podnebný pás s výraznými dešťovými obdobími. Během léta, které trvá od listopadu do dubna, tady můžeme očekávat teploty kolem 30 až 35 °C. Tyto vysoké teploty jsou často doprovázeny bouřemi a výraznými srážkami, které mohou trvat i několik dní. Ty mohou způsobit záplavy, které jsou typické pro oblasti s výraznými dešťovými obdobími.

Během zimy, která trvá od května do října, se teploty snižují na 15 až 25 °C. Srážky jsou v této době mnohem řidší a obvykle se vyskytují pouze krátké deště. Je tedy období sucha a to znamená, že zvířata musí hledat zdroje vody a potravy na jiných místech.

Národní park Chilubi se nachází na ostrově, který je obklopen jezerem Bangweulu. Tyto vody jsou zdrojem potravy a vody pro mnoho druhů zvířat, které žijí v parku. Během suchého období se jezero postupně vysychá a způsobuje migrování zvířat, aby hledaly jiné zdroje vody.

Pokud se chystáte na návštěvu Národního parku Chilubi, doporučujeme, abyste se připravili na vysoké teploty a vysokou vlhkost během dešťového období. Bude nejlepší, když se vybavíte vodou, slunečním krémem a oblečením, které se snadno dýchá. Na druhé straně, během období sucha, si vezměte vhodné oblečení na ochranu před sluncem a vybavte se dostatkem vody, protože málo vodu pramení přímo v parku.

V každém případě, navštívit Národní park Chilubi je zážitkem na celý život pro každého milovníka divoké zvěře a přírody. V rámci národního parku můžete vidět spoustu ohrožených druhů zvířat, od slonů až po vzácné ptactvo. S návštěvou tohoto úžasného místa, můžete vidět některé kousky, které nikde jinde na světě nevidíte.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky