Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zambie Národní park Luambe

Ubytování Zambie Národní park Luambe


Zambia je nádherná země s ohromující přírodou a nedotčenými národními parky, mezi nimiž patří i Národní park Luambe. Tento park se nachází na východě země, mezi městy Chipata a Lundazi a rozkládá se na ploše 254 km². Je to jeden z nejmenších národních parků v zemi, ale to neznamená, že zde nenajdete mnoho přírodních krás a zvířat.

Pokud budete chtít navštívit Národní park Luambe, doporučuje se přijet během suchého období, od května do října, kdy je park snadno přístupný a záznamy divoké zvěře jsou vyšší, protože zvířata jsou soustředěna kolem řeky Luangwa, která parkem protéká. V parku můžete vidět slony, lvy, gepardy, hyeny, antilopy, ryby a více než 200 druhů ptáků.

Ubytování v Národním parku Luambe se skládá z kempů a chat, které se nachází na březích řeky Luangwa. Hlavní kemp se jmenuje Luambe Camp a nabízí luxusní ubytování v chatkách s vlastní koupelnou a oblastí se společenskou místností. Kemp také nabízí vynikající služby, jako jsou průvodci pro safari a výlety v parku.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete zůstat v kempu Nkani na severním okraji parku. Tento kemp poskytuje základní kempingové vybavení a je ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodu na vlastní pěst. Kromě toho je tu ještě menší kemp s názvem Croc Valley, který se nachází nedaleko kempu Nkani a nabízí příjemné kempingové chatky a společenskou místnost. V obou kempech se můžete těšit na úžasné zážitky s přírodou a dokonce i na nocní safari, kdy můžete vidět zvířata, která se aktivují až po setmění.

Celkově je ubytování v Národním parku Luambe ideálním místem pro ty, kteří hledají autentický zážitek s africkou přírodou a zvířaty. Návštěva parku Luambe je jedinečným zážitkem a ubytování v jednom z kempech nebo chatek vám umožní prožít to na maximum. Rozhodně stojí za to přidat Národní park Luambe do svého seznamu míst, které musíte navštívit, pokud se chystáte do Zambie.


Dovolená Zambie Národní park Luambe


Dovolená v Zambii je příležitostí k objevování neuvěřitelné přírodní krásy a působivých obyvatel jejich přirozeného prostředí. Národní park Luambe, nacházející se v jižní Africe, nabízí návštěvníkům zážitky plné adrenalinu a přírodní překvapení.

Nedávno obnovený Národní park Luambe leží v severovýchodní části Zambie, hranice s Malawi a odvěkým sousedem, slavným Národním parkem South Luangwa. Národní park Luambe je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek v neBerounějším a klidném prostředí mimo turistické trasy.

Velká rozmanitost divokých zvířat, jako jsou hroši, buvoli, levharti, sloni a řada dalších, se nachází v parku v dosahu dohledu. Unikátní divokou zvěří lze pozorovat při příjemné procházce s průvodcem po jeho cestách, které vedou přes některé z křišťálově čistých řek, které protékají parkem.

Příjemné procházky v lůně přírody vám umožní ochutnat i místní kuchyni, kterou tvoří pokrmy z čerstvých plodů a zeleniny, společně se sezónním lovem, kterým se živí místní obyvatelstvo.

Národní park Luambe, se svými nádhernými rostlinami aých druhů zvířat, je také domovem mnoha druhů ptáků, díky čemuž se stává nádherným místem pro pozorování ptáků. Vydejte se na procházku po parku, abyste objevili ty nejkrásnější druhy ptáků, které byste těžko našli kde jinde.

Národní park Luambe je stále velmi nezkaženým kouskem přírody, kde se člověk může v klidu procházet a užívat si nádhernou atmosféru a výhledy na nádherná zvířata. Pokud hledáte místo, kde můžete relaxovat v klidu a zároveň být v úžasném prostředí, tak vás Národní park Luambe zaručeně nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Luambe


1) Jak se dostanu do národního parku Luambe?
- Národní park Luambe se nachází východně od Luangwy. Z Luangwy se lze dostat do parku po silnici. Nejbližší letiště jsou v Mfuwe, Kamfinsa a Chipata.

2) Jaká zvířata mohu v národním parku Luambe spatřit?
- V národním parku Luambe můžete vidět slony, lvy, levharty, hyeny, krokodýly, hipopotamy, antilopy, buvoly a mnoho dalších druhů divokých zvířat.

3) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu národního parku Luambe?
- Nejlepší doba pro návštěvu národního parku Luambe je v období sucha, od května do října.

4) Můžu si pronajmout průvodce v národním parku Luambe?
- Ano, v národním parku Luambe si můžete pronajmout průvodce, který Vám pomůže najít a pozorovat zvířata.

5) Musím předem oznámit svou návštěvu v národním parku Luambe?
- Pokud plánujete návštěvu národního parku Luambe, doporučuje se předem oznámit svou návštěvu správě parku.

6) Kde se mohu ubytovat v národním parku Luambe?
- V národním parku Luambe se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně stanových táborů a luxusních chat.

7) Můžu v národním parku Luambe tábořit?
- Ano, v národním parku Luambe je možné tábořit na určených stanových místech.

8) Jak mám chránit své zdraví v národním parku Luambe?
- Doporučuje se pravidelně pít čistou vodu a používat ochranu proti komárům, kterým se zamezí přenášení malárie. Je také potřeba dodržovat základní hygienické standardy a nekrmít divoká zvířata.

9) Jaká je cena vstupného do národního parku Luambe?
- Cena vstupného do národního parku Luambe se liší podle druhu vozidla, počtu osob a délky pobytu.

10) Jaká je nejlepší cesta, jak národní park navštívit?
- Nejlepší cesta, jak národní park navštívit, závisí na osobních preferencích. Můžete si pronajmout vozidlo, objednat si průvodce nebo se zúčastnit organizovaného safari.


Letenka Zambie Národní park Luambe


Pokud hledáte nevšední cestovatelský zážitek plný dobrodružství a krásné přírody, pak je Zambie tou správnou volbou. Tato země, ležící v srdci Afriky, je známá svými vodopády, divokou zvěří a národními parky, které přivítají milovníky přírody z celého světa. Mezi tyto parky patří Národní park Luambe.

Národní park Luambe leží východně od Zambie, v oblasti Luangwa Valley a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoli, krokodýli a leopardi. V parku také najdete mnoho druhů ptáků, z nichž některé jsou vzácné a endemické. Park je charakteristický svým tropickým lesem, ale najdete zde také travnaté plochy, malebné řeky a jezera. To vše jsou přírodní krásy, které turisté často navštěvují, aby si užili nezapomenutelné dovolené.

Pokud vás láká návštěva Národního parku Luambe, můžete využít nabídky letecké dopravy. Letenky Zambie poskytují turistům možnost rychle a pohodlně dorazit na místo určení, a to za dostupnou cenu. Po příletu na letiště v Lusace, hlavním městě Zambie, můžete využít mnoho přímých spojení do mnoha dalších částí země, včetně Národního parku Luambe.

Jízda na letadle k této oblasti nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a dává vám pocit nekonečného prostoru. Po přistání v nejbližším městě Mfuwe, můžete si objednat výlet s průvodcem a zažít tuto oblast jako nikdy předtím. V rámci výletu se můžete těšit na noční safari, pozorování divokých zvířat a mnoho dalších nezapomenutelných zážitků.

Návštěva Národního parku Luambe v Zambii je pro každého milovníka přírody nezapomenutelným zážitkem. Pokud toužíte po objevování nových koutů světa, a pak neváhejte s objednáním letenky a zakoupením výletu do této oblasti. Zaručujeme vám, že se vám to bude líbit a zanechá vás nezapomenutelným zážitkem, na který nebudete nikdy zapomínat.


Počasí Zambie Národní park Luambe


Zambia je země, která se vyznačuje různorodým klimatem. Máte-li cestovatelské plány do této oblasti, je důležité si uvědomit, že počasí se může v různých ročních obdobích velmi lišit. Národní park Luambe, nacházející se na východě Zambie, mezi řekami Luangwa a Lunsemfwa, je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací s bohatým zvířecím světem. Podívejme se společně, jaké počasí je zde během roku.

Období sucha - květen až říjen

Když si národní park Luambe představíme během období sucha, vidíme množství travnatých polí, která slouží jako pastviny pro divoká zvířata. V tomto období se teploty pohybují kolem 24 °C, ale mohou dosahovat i teploty 38 °C, čímž je to nejteplejší období roku. Díky tomu, že nepadá žádný déšť, je vegetace méně hojná, což umožňuje divokým zvířatům snadněji najít potravu. Počasí je velmi příjemné v tomto období, ale je třeba se chránit proti slunci a hydratovat se průběžně.

Období dešťů - listopad až duben

Období dešťů je v parku Luambe spojeno se zelenou a plodnou krajinou. V průběhu tohoto období se teploty pohybují kolem 30 °C a mohou klesnout na 20 °C. Díky pravidelným dešťům se travnaté plochy rychle obnovují a například bažinaté oblasti se zaplňují vodou. To umožňuje množství vodních ptáků pohybovat se v parku.

Závěr

Národní park Luambe nabízí pestrou škálu klimatických podmínek. V létě jsou teploty velmi vysoké, přiškrcování a navíc se mohou vyskytnout průtrže mračen. Zima je mírná, ale sucho může být velmi drsné. Bez ohledu na to, kdy se do této oblasti chystáte, je nutné být pro správnou ochranu připraven vzhledem k neustále se měnícímu počasí. Připravte se na vše a užijte si krásy národního parku Luambe v každém ročním období.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky