Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zimbabwe Victoria Falls

Letenka Zimbabwe Victoria Falls


Letenka Zimbabwe Victoria Falls - zážitky plné překvapení

Zimbabwe je země, která se nachází uprostřed Jižní Afriky, známá svými nezapomenutelnými přírodními krajinami a poklidnou atmosférou. Mezi největší turistické atrakce v této zemi patří Victoria Falls, ohromující vodopády, které se řadí mezi největší a nejkrásnější na světě. Pokud se chystáte navštívit tuto krásu, měli byste si zakoupit letenku Zimbabwe Victoria Falls.

Cesta do Zimbabwe

Zimbabwe je jižní zemí Afriky, takže z českých letišť se sem jezdí se zastávkou, obvykle v Johannesburgu. Vzdálenost mezi Johannesburgem a Victoria Falls je přibližně 1180 km ze severu na jih. Let trvá zhruba 2 hodiny a půl. Pokud si chcete užít přírodní krásy, dopravte se po silnici nebo po regionálních letadlech, které létají z některých jihoafrických destinací. Cesta z Johannesburgu do Victoria Falls může trvat hodiny, ale nabízí vám jedinečné zážitky.

Victoria Falls až na dosah ruky

Victoria Falls patří k nejkrásnějším a nejimpresivnějším přírodním vodopádům na světě. Její celková délka dosahuje 1708 metrů a výška padá do hloubky o 108 metrů. Pokud se rozhodnete navštívit tyto vodopády, můžete si zvolit z několika aktivit. Například si můžete prohlédnout vodopády na zemi nebo z nadmořské výšky, plavat v potoku nebo vyzkoušet rafting na řece Zambezi.

Výběr základních aktivit

Pokud se rozhodnete pro koupání v potoku, můžete si užít velké množství zábavy. Pokud se rozhodnete vyzkoušet si rafting na řece Zambezi, můžete se odvážit na téměř sedmimetrovou řetězovou spravu, která vám umožní pozorovat panoráma vodopádů z nadmořské výšky. Pro ty, kteří preferují základní prohlídku, je tu také k dispozici brána do vodopádů. Tato brána vám umožní projít přes řadu pěších můstků nad řekou až ke korytu vodopádů, takže si můžete užít nádherné panorama vodopádů zblízka.

Zimbabwe Victoria Falls vám nabízí nezapomenutelné zážitky, ať už se rozhodnete pro kteroukoli z výše uvedených aktivit. Pokud se chcete vydat na tuto cestu, nemusíte čekat. Protože si můžete zakoupit letenku Zimbabwe Victoria Falls přímo teď a začít si plánovat svůj nezapomenutelný zážitek již dnes.


Dovolená Zimbabwe Victoria Falls


Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní spojit přírodní krásy s dobrodružnými aktivitami, návštěva Zimbabwe a národního parku Victoria Falls je ideální volbou.

Victoria Falls jsou jednou z největších vodopádů na světě a jsou považovány za jedno z nejkrásnějších míst na africkém kontinentě. Nachází se na hranicích Zimbabwe a Zambie a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Národní park Victoria Falls leží okolo vodopádů a nabízí návštěvníkům možnost pozorovat mnoho druhů zvířat v přirozeném prostředí.

Kromě krásných vodopádů se Zimbabwe může pochlubit dalšími přírodními krásami, jako jsou například Hwange National Park a Mana Pools National Park. Hwange National Park je největším parkem v Zimbabwe a nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů divokých zvířat včetně slonů, lvů a nosorožců. Mana Pools National Park je také krásné místo, které je považováno za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování zvířat.

Pokud hledáte dobrodružství, Zimbabwe nabízí mnoho možností. Můžete například podniknout sjezd řeky Zambezi, při kterém si užijete pohled na krásné scenérie a možná i překonáte peřeje. Další možností je letecký výlet nad vodopády Victoria Falls, při kterém si můžete užít nádherný výhled z výšky.

Když už jste v Zimbabwe, nezapomeňte navštívit místní trhy a památky. Město Harare nabízí mnoho trhů, kde si můžete koupit místní suvenýry a ochutnat místní kuchyni. Pokud máte rádi historii, nezapomeňte navštívit Great Zimbabwe, které je považováno za jednu z nejvýznamnějších afrických staveb starodávného světa.

Výlet do Zimbabwe Victoria Falls je krásnou příležitostí, jak kombinovat přírodu, dobrodružství a kulturní zážitky. S množstvím aktivit a krásnými scenériemi se jedná o ideální dovolenou pro rodiny, páry nebo jednotlivce, kteří hledají odpočinek a zároveň dobrodružství.


Ubytování Zimbabwe Victoria Falls


Zimbabwe je jednou z nejvíce atraktivních turistických destinací v Africe a Victoria Falls je jedním z nejvýznamnějších přírodních záznamů v této oblasti. Victoria Falls je národním parkem a kulturním dědictvím UNESCO a je podstatným turistickým centrem v Zimbabwe. Ubytování v této oblasti je velmi důležité a důležitým faktorem pro zajištění příjemné a bezpečné dovolené.

Ubytování v Victoria Falls nabízí mnoho možností, od hrubých a jednoduchých kempů až po luxusní hotely s plným servisem. Kempování je jednou z nejlevnějších možností pro ubytování, avšak pro turisty, kteří chtějí více pohodlí, jsou k dispozici mnohé hotely a penziony.

Základní kempování v této oblasti nabízí několik možností - jeden z nejoblíbenějších je Zambezi River Lodge. Kemp se nachází přímo na břehu Zambezi, kde si můžete vychutnat krásný výhled na řeku a způsob, jakým se přibližují k vodopádům. Zambezi River Lodge nabízí velmi pohodlné kempování, s tekoucí vodou, elektrickou energií a společnými sociálními zařízeními, jako jsou sprchy a toalety.

Pro turisty, kteří preferují větší pohodlí, jsou k dispozici různé penziony a hotely. Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je Victoria Falls Hotel, který se nachází na okraji národního parku ve městě Victoria Falls. Tento hotel nabízí luxusní ubytování s velmi pohodlnými lůžky, soukromými sprchami, klimatizací a mnoha dalšími vychytávkami, které turisté mohou očekávat.

Další možností pro ubytování v této oblasti je Rainbow Hotel. Hotel se nachází na břehu Zambezi a nabízí krásný výhled na vodopády. V hotelu je několik restaurací, bary a krásná zahrada, která poskytuje ideální místo k odpočinku a relaxaci.

Celkově lze říci, že ubytování v Zimbabwe Victoria Falls nabízí mnoho možností pro turisty, kteří se rozhodli navštívit tento krásný kousek země. Od kempování až po luxusní hotely s plným servisem, určitě si každý najde to, co mu nejlépe vyhovuje. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete mít zaručeno skvělé zážitky a krásné vzpomínky na afriky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Victoria Falls


1) Jak se tam dostat?
K Victoria Falls se dá dostat letecky, silničně nebo vlakem. Nejbližší letiště je v městě Victoria Falls, kde můžete najít lety z Johannesburgu a Kapského města v Jižní Africe. Dále je možné vyrazit vlakem ze Zimbabwe, Jihoafrické republiky a Zambie.

2) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Victoria Falls?
Nejlepší doba na návštěvu Victoria Falls je od května do září, kdy je suché období a vodopády jsou mohutné. V létě, od listopadu do března, je období dešťů a vodopády jsou méně viditelné.

3) Potřebuji vízum?
Většina turistů potřebuje vízum pro Zimbabwe. Víza lze získat na zimbabwských ambasádách nebo na letišti při příletu do Zimbabwe.

4) Můžu tam vidět divokou zvěř?
Ano, v okolí Victoria Falls lze vidět divokou zvěř, jako jsou sloni, nosorožci, lvi a gepardi. Existují organizované safari prohlídky v národním parku Zambezi.

5) Jaké aktivity mohu dělat u Victoria Falls?
Mezi oblíbené aktivity patří prohlídka vodopádů, rafting po řece Zambezi, bungee jumping, helikoptérové lety, safari prohlídky, průzkum přírodního parku a mnoho dalších.

6) Jaká měna se používá?
Oficiální měna v Zimbabwe je zimbabwský dolar, ale začíná být nahrazován americkým dolarem a jihoafrickým randem. Většinou se používají dolary a některá platidla lze platit také platebními kartami.

7) Jakou můžu očekávat klima během návštěvy?
V období sucha (květen-září) je klima teplé a suché s vysokými teplotami během dne a mírnějšími teplotami nocí. V období dešťů (listopad-březen) jsou teploty nižší, ale vlhkost zvyšuje pocit tepla.


Počasí Zimbabwe Victoria Falls


Zimbabwe leží v jižní Africe a je známý svým tropickým podnebím a množstvím přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších přírodních divů v Zimbabwe jsou Victoria Falls, které jsou jedny z největších vodopádů na světě. Zde se nachází neuvěřitelných 19 vodopádů, které se dají prohlédnout v různých ročních obdobích.

Pokud hledáte vhodnou dobu k návštěvě Victoria Falls, tak rozlišujeme dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Sušší období probíhá od května do října, kdy se můžete těšit na slunečné a suché dny s příjemnými teplotami kolem 25-30 stupňů Celsia. V tomto období můžete naplno využít aktivit, jako je safari a prohlídka vodopádů. Deštivé období naopak probíhá od listopadu do dubna a s sebou nese vyšší množství srážek. V tomto období můžete zažít záplavy a občasný déšť, ale zároveň můžete vidět jak různé druhy rostlin a zvířat, jako jsou například krokodýli a hroši, ožívají.

Nejbližší letiště k Victoria Falls je v Livingstone v sousední Zambii, na které se můžete dostat z mnoha evropských měst. Zde se poté můžete ubytovat v některém z mnoha hotelů a resortů, které se nachází v blízkosti samotných vodopádů.

Při návštěvě Victoria Falls většina turistů navštíví i národní parky v okolí, jako je například Hwange National Park, kde se můžete podívat na rozmanitost zvířat, jako je sloni, lvi a zebry. Dále se poté můžete podívat na místní kulturu a historii, při návštěvě místních vesnic a trhů.

Celkově vzato, Victoria Falls jsou jedním z nejkrásnějších a nejslavnějších přírodních divů na světě s mnoha možnostmi pro aktivní dovolenou. Bez ohledu na to, kdy se sem rozhodnete jet, tak si můžete být jisti, že vás tento úžasný kousek přírody nadchne a zanechá vám nevymazatelné vzpomínky.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky