Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Angola Sumbe

Letenka Angola Sumbe


Angola Sumbe je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na africkém kontinentě. Zajímavostí tohoto města je fakt, že je hlavním městem provincie Cuanza Sul a nachází se na úpatí pohoří Bico do Fogo. Díky své poloze můžete zde obdivovat krásné výhledy na zelené hory a Novou pláž, která je jednou z nejkrásnějších pláží v celé Angole. Pokud tedy plánujete svou další dovolenou v Africe, Určitě byste měli zvážit letenku do Sumbe, Angoly.

Letenky do Sumbe jsou snadno dostupné a dnes je můžete najít na internetu. Nejlepší doba pro návštěvu Sumbe je od prosince do března, kdy je počasí nejlepší a nejsušší. Během této doby si můžete užít krásné pláže a aktivní dovolenou, jako je surfování, šnorchlování nebo plachtění na lodích.

Jedním z hlavních turistických cílů v Sumbe je Národní park Quiçama, který se nachází jen 75 km od města. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, buvoli, a mnoho dalších. Můžete zde také vidět vzácné druhy ptáků a krásné rostliny.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, by se neměli vyhnout návštěvě Kostela Nossa Senhora do Montserrat. Tento kostel je jedním z nejstarších kostelů v Angole a má úchvatné umělecké dílo a architekturu. Při návštěvě tohoto místa se můžete také projít po okolních ulicích, kde naleznete mnoho dalších historických budov a obchodů s řemesly.

Sumbe je také známé pro svou gastronomii, kde máte možnost ochutnat mnoho tradičních jídel, jako je Moamba de Galinha, který je vařený s kuřecím masem, palmovým olejem, zeleninou a okra. Další specialita, kterou byste měli ochutnat během Vaší návštěvy Sumbe, je Bobó de Camarão, který je připraven z krevet, kokosového mléka a palmového oleje.

V Sumbe si můžete užít mnoho zajímavých aktivit a vidět mnoho úchvatných výhledů. Takže, jestliže máte chuť objevovat krásy Afriky, zvažte letenku do Sumbe, Angoly a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Angola Sumbe


Angola Sumbe je město, které se nachází v jihozápadní části Angoly. Tento region je charakteristický tropickým klimatem s vysokou vlhkostí a velmi horkými lety. Výskyt srážek je zde značně nízký.

Letní období se v Sumbe projevuje vysokými teplotami od 28°C do 34°C a prudkými dešti. Toto období trvá od prosince do května a během tohoto času mohou být srážky velmi intenzivní. V létě se mohou tvořit tropické bouře, které mohou způsobit velké problémy v podobě povodní.

Zimní období v Sumbe trvá od června do listopadu a je charakteristické mírnými teplotami v rozmezí 21°C až 25°C a velmi nízkou vlhkostí. Během této éry se příležitostně objeví slabé deště, ale celkově je znatelný nedostatek srážek.

V regionu Sumbe se celkově můžeme setkat s třemi druhy počasí: suchém, deštivém a tropickém. Během deštivého období se srážky objevují převážně během odpoledne a mají tendenci být velmi silné. Na druhou stranu během suchého období mohou být teploty velmi vysoké a vlhkosti velmi nízké.

Výskyt povodní a záplav v Sumbe značně ovlivňuje řeka Kwanza, která protéká regionem. Během jarního období je nárůst hladiny této řeky velmi vysoký a často dochází k přívalovým dešťům, které způsobují narušení života místních obyvatel. Při těchto povodních dochází k velkým škodám na majetku a také k ohrožení života lidí.

Celkově můžeme říct, že počasí v regionu Sumbe je velmi nestabilní a často nevyzpytatelné. Je velmi důležité pozorne sledovat předpovědi počasí a přijímat opatření tak, aby byla minimalizována rizika pro majetek i zdraví obyvatel.


Dovolená Angola Sumbe


Angola je země plná krásné přírody a kulturního bohatství, které stojí za to objevovat. Mezi nejvíce návštěvními místy této afriky země je i Sumbe - přístavní město na pobřeží Atlantiku. Pokud plánujete letní dovolenou, může být Angolské Sumbe to pravé místo pro vás.

Sumbe nabízí nejen pohádkové pláže, ale také mnoho možností k zábavě a poznání. Město má bohatou historii spojenou s portugalskou koloniální érou a je tedy plné kulturních památek a zajímavostí. Mezi hlavní turistické atrakce Sumbe patří například katedrála svatého Josefa, muzeum ochrany přírody a Muzeum bojovníků za nezávislost.

Nejlepší čas na návštěvu Sumbe je v letním období. V této době je teplota příjemná až horká, mořská voda má příjemnou teplotu a turistické aktivity jsou v plném proudu. Pokud se rozhodnete cestovat do Sumbe, můžete se těšit na báječné hotely a restaurace, které nabízejí skvělou gastronomii.

Nenechte si ujít i návštěvu města Kissama, které se nachází asi 150 km od Sumbe. Toto město je spojeno s národním parkem Kissama, který je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Přestože Angola má dlouhou historii konfliktů, bezpečnostní situace se zlepšila a cestování do této země je bezpečné. Jednou z nejdůležitějších věcí při cestování do Angoly je však obstarání platného víza.

Celkově lze říci, že Sumbe v Angole není jen krásné a exotické místo, ale také mnoho víc. Pokud hledáte dovolenou u moře plnou kulturního poznání, Sumbe je pro vás to pravé. Nechte se unést krásami této africké země a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Sumbe


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Angoly a města Sumbe:

1. Jaká je řeka, která protéká městem Sumbe?

Sumbe se nachází na břehu řeky Kwanza, nejdelší řeky Angoly.

2. Jaká je průměrná teplota v Sumbe?

Průměrná teplota v Sumbe se pohybuje mezi 20 a 26 stupni Celzia.

3. Kde se nachází Sumbe?

Sumbe je hlavním městem provincie Kwanza Sul, která se nachází na západě Angoly, v blízkosti Atlantského oceánu.

4. Jaká je nejbližší letiště k Sumbe?

Nejbližší letiště k Sumbe se nachází v městě Porto Amboim, které je vzdáleno asi 80 km.

5. Jaká je ekonomika Sumbe?

Sumbe je převážně zemědělské město s produkcí kukuřice, fazolí, arašídů a bavlny. V blízkosti města se nacházejí také ložiska ropy, což by mohlo přinést ekonomický rozvoj.

6. Jaké jsou nejnavštěvovanější turistické atrakce v Sumbe?

Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Sumbe patří Kostel Nossa Senhora das Victórias, pláže a řeka Kwanza.


Ubytování Angola Sumbe


Angola je nejenom zemí s fascinující historií a bohatou kulturou, ale také místem, kde můžete zažít nezapomenutelné dovolené. Pokud se chystáte na cestu do angolského města Sumbe, pravděpodobně hledáte tipy na ubytování. Zde je přehled několika možností, které můžete zvážit.

1. Hotel Kwanza
Hotel Kwanza se nachází v samém srdci města Sumbe a nabízí svým hostům komfortní a moderní ubytování. K dispozici jsou jedno- až čtyřlůžkové pokoje, z nichž každý je vybaven klimatizací, televizí a minibarem. Hotelový personál je velmi přátelský a ochotný a vždy se snaží vyjít vstříc potřebám svých hostů. Mezi další výhody patří vybavená kuchyň, restaurace a parkování přímo u hotelu.

2. Hotel Jardim
Pokud hledáte ubytování v klidnější části města, může být Hotel Jardim tou správnou volbou. Nachází se v zelené oáze uprostřed města, a přestože je blízko centra, nabízí svým hostům klidnou a relaxační atmosféru. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho, ale nechtějí se vzdát pohodlí a moderních vybavení. K dispozici jsou jedno- až třílůžkové pokoje a apartmány. Hotelová restaurace nabízí široký výběr místních specialit.

3. Pensão Ondaka
Pokud se chystáte na cestu s omezeným rozpočtem, Pensão Ondaka může být ideálním řešením. Nabízí základní, ale útulné pokoje za přijatelnou cenu. Vybavení je jednoduché, ale funkční a všechny pokoje mají k dispozici vlastní sociální zařízení. Pensão Ondaka se nachází ve východní části města a je ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání okolí Sumbe. V blízkosti se nachází řada místních obchodů, kde lze nakoupit základní potraviny a další zboží.

4. Guesthouse Sankova
Guesthouse Sankova nabízí svým hostům klidné a útulné prostředí, které je ideální pro odpočinek a relaxaci. Nachází se v centru města a nabízí jedno- až třílůžkové pokoje s klimatizací a vlastním sociálním zařízením. Hosté mohou využít společenskou místnost s televizí a posezením nebo se vydat na procházku do nedalekého parku. Guesthouse Sankova je také ideálním místem pro setkání s místními lidmi a poznávání angolské kultury.

V nejlepších ubytováních Sumbe se budete cítit jako doma - a to ať už jste na cestách při dovolené nebo služební cestě. Vyberte si to správné ubytování pro Vás a užijte si pobyt v tomto fascinujícím městě v Angole.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky