Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Azerbajdžán Národní park Zangezur

Letenka Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země s neuvěřitelně bohatou historií, kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejobdivovanějších míst v této zemi je Národní park Zangezur.

Národní park Zangezur se nachází na území jižního Azerbajdžánu a je jedním z největších národních parků v této zemi. Jeho rozloha činí více než 871 kilometrů čtverečních a park leží na převážně hornatém terénu. Národní park Zangezur tak nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na horizont a dokonce i na nedaleké hory Nachičevan.

V parku najdete bohaté množství rostlin a zvířat. Nejčastěji zde můžete spatřit medvědy, vlky, divoké kočky, rysi, jezevce, lišky, zajíce, srnce a jeleny. Z ptáků zde prohánějí křepelky, tetřevi, supi, jestřábi a orli.

V parku se nachází také řada vodopádů, termálních pramenů a divokých řek. Nejznámějším z nich je řeka Aras, která tvoří hranici s Íránem. Řeka Aras tvoří nádherné údolí a je obklopena neuvěřitelnými horami.

Národní park Zangezur je také nejvhodnějším místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Tuto oblast si oblíbili křesťané jižního Kavkazu již před více než 10 stoletími. Zájemci se mohou vydat na náročnou cestu na nejvyšší vrchol této oblasti - Bezimyannaya mountain, jejíž vrchol sahá až do 3600 metrů nad mořem.

Pokud byste chtěli navštívit Národní park Zangezur, můžete si zakoupit letenku do hlavního města Baku. Letenky jsou k dispozici u několika leteckých společností jako Turkish Airlines, Qatar Airways a několik dalších. Z hlavního města se pak dostanete do parku vlakem nebo autobusem.

Národní park Zangezur je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody, turistiky a horolezectví. Neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto nádherného a neopakovatelného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Zangezur


1) Jaké jsou hlavní atrakce v Národním parku Zangezur?
Hlavními atrakcemi jsou přírodní krása parku, jako jsou hory, řeky, jezera a lesy. Turisté si zde mohou prohlédnout také historické památky a zříceniny.

2) Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
V parku se dají provozovat různé aktivity, jako jsou pěší turistika, jízda na koni, rybaření, vodáctví, cykloturistika a alpinismus.

3) Může se v parku kempovat?
Ano, kempování je v parku povoleno, ale je nutné si předem pořídit povolení od správy parku a dodržovat stanovená pravidla.

4) Jsou v parku zvířata?
Ano, v parku se vyskytují různá zvířata, jako jsou medvědi, rysy, vlci, lišky, divoce vlaštovky a mnoho dalších druhů.

5) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Zangezur?
Nejlepší čas na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí příjemné a zároveň jsou v parku otevřené všechny služby pro turisty.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země s bohatou historií a přírodou, která navštěvuje stále více turistů. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v této zemi je Národní park Zangezur. Tento národní park se nachází v nejzazších jižních oblastech Azerbajdžánu a je domovem mnoha vzácných druhů květin a zvířat.

Pokud se chystáte navštívit národní park Zangezur, pravděpodobně se zajímáte o ubytování. V této oblasti se nachází celá řada hotelů a dalších ubytovacích zařízení, které jsou připraveny vám nabídnout komfortní a příjemné prostředí.

Jedním z nejlepších míst k pobytu v této oblasti je obec Naxçivanlı, která se nachází asi 20 km jihozápadně od národního parku Zangezur. Zde najdete celou řadu hotelů, penzionů a apartmánů, které jsou vhodné pro každý druh návštěvníka.

Pokud hledáte luxusní ubytování, doporučujeme se ubytovat v jednom z místních resortů. Tyto resorty jsou obvykle vybaveny všemi potřebnými moderními zařízeními a nabízejí přístup k nejlepším plážím a turistickým atrakcím.

Pokud hledáte levnější ubytování, existují v této oblasti také různé penziony a hostely. Tyto ubytovny jsou obvykle velmi čisté a mají veškeré potřebné základní vybavení.

Co se týče stravování, v této oblasti můžete ochutnat tradiční a velmi chutné jídlo. Restaurace nabízejí širokou škálu jídel, které jsou připraveny z čerstvých a kvalitních surovin.

V Národním parku Zangezur se nachází mnoho turistických atrakcí, jako jsou mimo jiné starověké chrámy, vodopády a řeky s křišťálově čistou vodou. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, kteří hledají příležitosti pro turistiku, kempování a lovecké výpravy.

V oblasti Národního parku Zangezur v Azerbajdžánu najdete ubytování pro každý rozpočet a vkus. Od luxusních resortů až po levné hostely, je zde něco pro každého. Navštivte tento krásný národní park a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Počasí Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země na východním pobřeží Kaspického moře. Nachází se zde spousta barevných, horských a pustých krajin. V této křehké a rozmanité rovnováze vegetace se nachází národní park Zangezur, což je mimořádně speciální místo pro množství druhů zvířat a rostlin, což zahrnuje více než 200 druhů ptáků.

Národní park Zangezur se nachází na východě Azerbajdžánu, v Náhorním Karabachu, což je oblast rozdělená mezi Azerbajdžán a Arménii. Národní park se rozprostírá na ploše více než 880km2 a člověk se zde může setkat s horskými stepemi, alpskými loukami a lesy. V této oblasti žije mnoho divocích zvířat, včetně kamzíka, vlka, rejnoka a lva perského.

Většina oblasti národního parku Zangezur má suché až polosuché podnebí. Léta jsou zde dlouhá, suchá a horká, kde průměrná teplota během léta dosahuje 30°C. Zimy zde jsou suché, studené a větrné, kde průměrná teplota vzhledem k nadmořské výšce klesá na -10°C. Srážky v této oblasti jsou velmi omezené, kudy se pořádné množství vody teče pouze v průběhu jarního tání sněhu.

Národní park Zangezur nabízí unikátní příležitost k pozorování divoké přírody Azerbajdžánu a k užívání si krás hor. V místě se také nacházejí artefakty z minulých dob, jako například archeologické a historické památky. Návštěva národního parku je pro každého cestovatele, který hledá přírodu v pravé podobě, nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země, která láká turisty různými způsoby. Můžete si užít pohledy na historické památky, objet země s větším počtem horských hřebenů a přírodních krás, a především si užít dovolenou v národním parku Zangezur.

Národní park Zangezur se nachází na jihu Azerbajdžánu. Leží na pomezí provincie Gadabay, Kalbajar a Lachin. Tento obrovský park má rozlohu kolem 25 tisíc hektarů, takže návštěvníci zde mají opravdu dost prostoru k objevování.

Park je pro turisty otevřený po celý rok, nicméně nejlepší čas na návštěvu je během jarních a letních měsíců. V této době si můžete prohlédnout rozmanitou flóru a faunu, která se tu nachází.

Národní park Zangezur se pyšní svými velkými lesy, které drží důležitou roli v hydrologickém systému země. Díky těmto lesům zde najdete mnoho rostlin a zvířat, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Ve skutečnosti se tu nachází více než 1 700 druhů rostlin a 406 druhů zvířat.

Národní park je také bohatý na historii. Nachází se zde mnoho historických památek z různých období a kultur. Můžete si tu prohlédnout středověké hrady, stejně jako naleziště z období bronzového věku.

Pro turisty jsou k dispozici různé turistické stezky, které vás provedou parkem. Tyto stezky jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročnější cestovatele.

Národní park Zangezur je skvělou destinací pro všechny, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a kulturních zážitků. Nedaleko parku se také nachází mnoho dalších atrakcí, které můžete navštívit. Pokud tedy plánujete dovolenou v Azerbajdžánu, určitě byste neměli vynechat tuto krásnou přírodní oblast.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky