Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Dubrovník

Letenka Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko Dubrovník je jedním z nejkrásnějších regionů, které Chorvatsko nabízí. Dubrovník, nazývaný také "perla Jadranu", je malebné město na pobřeží Jaderského moře, které vás okouzlí svojí historií a architekturou.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Dubrovníku, určitě si nezapomeňte vyřídit letenku včas. Letenka na Chorvatsko Dubrovník se může lišit podle sezóny a přepravce. Nejlevnější letenky jsou obvykle v době mimo sezónu, tedy od listopadu do března. Vrchol sezóny je od června do září, kdy jsou ceny letenek výrazně vyšší.

Chorvatská národní letecká společnost Croatia Airlines a další mezinárodní letečtí přepravci nabízejí lety na Dubrovník z hlavních evropských letišť, jako je Frankfurt, Mnichov, Londýn, Paříž nebo Řím. Let trvá obvykle dvě až tři hodiny.

Jednou z možností, jak se dostat z letiště do Dubrovníku, je autobusová doprava přímo z letiště. Autobusová zastávka se nachází hned před letištní halou. Pokud cestujete s větším zavazadlem, můžete využít službu taxi. Asi nejlepší je však pronajmout si auto, které vám umožní cestovat po Dubrovníku i okolí podle vašich přání.

Dubrovník je známý svými památkami a městem, které se může pochlubit skvěle zachovalým středověkým opevněním. Můžete navštívit Dubrovnickou katedrálu, klášter sv. Františka, palác Sponza nebo nejznámější městské opevnění. Pokud máte rádi moře a slunce, nezapomeňte si užít pláže v místech jako je Banje nebo Lapad.

Celkově je návštěva Dubrovníku opravdovým zážitkem. Město nabízí mnoho památek, krásné přírodní scenérie, skvělou kuchyni, ale také mnoho možností zábavy a sportovních aktivit. Nedivte se tedy tomu, že se Dubrovník stal jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


1. Jaké jsou možnosti dopravy do Dubrovníku?

Do Dubrovníku se dá přijet letadlem, autobusem, lodí nebo osobním vozidlem.

2. Jaká je v Dubrovníku místní měna a jak ji mohu získat?

Místní měnou je chorvatská kuna (HRK), kterou lze vyměnit v bankách, směnárnách nebo na letišti. V mnoha obchodech, kavárnách a restauracích je však přijímána také euro.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?

Nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku je od května do září, kdy je teplota příjemná a turistická sezóna je v plném proudu.

4. Jaké jsou nejzajímavější památky a atrakce v Dubrovníku?

Mezi nejzajímavější památky v Dubrovníku patří historické hradby a brány, chrámy a kláštery a náměstí Stradun. V okolí města se nachází také několik přírodních parků a pláží.

5. Může se v Dubrovníku hovořit anglicky?

V Dubrovníku je běžné používání angličtiny a dalších evropských jazyků, zejména v turistických oblastech a v obchodních centrech.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Dubrovníku?

Mezi nejlepší restaurace v Dubrovníku patří Nautika, Proto, 360 ° a Bota Šare. V nabídce je klasická chorvatská kuchyně i mezinárodní speciality.

7. Kde se mohu ubytovat v Dubrovníku?

V Dubrovníku je mnoho hotelů, apartmánů a soukromých penzionů. Většina z nich se nachází v historickém centru města nebo v jeho blízkosti.

8. Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?

Nejlepší pláže v Dubrovníku jsou Banje, St. Jacob's, Copacabana a Lapad Bay. Na plážích je možné si pronajmout lehátka a slunečníky a využít různé vodní sporty.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity a zážitky v Dubrovníku?

Mezi nejlepší aktivity a zážitky v Dubrovníku patří prohlídka historického centra města, jízda na lanovce na hrad Sveti Srđ, posezení v kavárně na náměstí Stradun a výlet lodí na přilehlé ostrovy.


Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Chorvatska. Jakmile dorazíte do Dubrovníku, okouzleni budete kouzlem tohoto nádherného města. Pokud si plánujete zájezd do Dubrovníku, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zvážit, je volba vhodného ubytování.

Dubrovník nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky ve všech cenových kategoriích a kategoriích stylu. Závisí to jen na vašem rozpočtu a vašich plánech. Ubytování v Dubrovníku zahrnuje hotely, apartmány, penziony a hostely.

V Dubrovníku najdete většinou ubytování ve vzdálenosti od centra města. Pokud si chcete užít život v centru města, určitě si vyberte hotel nebo apartmán v blízkosti Starého města. Tyto hotely vám umožní snadnější přístup k všem hlavním turistickým atrakcím v městě. Ale bohužel ubytování v centru města může být drahé. Pokud hledáte levné ubytování, musíte se spokojit se vzdálenější lokalitou.

Pokud chcete strávit svůj pobyt v luxusním ubytování, Dubrovník má spoustu možností. Luxusní hotely v blízkosti Starého města nabízejí extrémní pohodlí, elegantní a moderní vybavení a nádherný výhled na moře. Pokud si chcete užít slunných dnů na pláži, pobyt v luxusním hotelu s vlastní pláží je ideální volbou.

Pokud chcete ušetřit náklady na ubytování, Dubrovník má mnoho možností pro budget cestovatele. Mnnoho apartmánů, penzionů a hotelových pokojů jsou k dispozici za rozumné ceny, těsně mimo centrum města.

V posledních letech se stávají populárními apartmány v soukromých domech. Tyto apartmány jsou velmi dobrým řešením pro návštěvníky, kteří chtějí nezávislost a soukromí.

Dubrovník nabízí nejen skvělou kulturu a nádherné památky, ale také skvělé ubytování pro každého, bez ohledu na rozpočet. Při výběru ubytování je důležité zvážit své potřeby a priorit. Pokud chcete strávit svůj čas v Dubrovníku v maximálním pohodlí a luxusu, určitě si zvolte luxusní hotel poblíž centra města. Pokud však hledáte levné ubytování, zvolte apartmán nebo penzion vzdálenější od centra města. V každém případě vám Dubrovník nabídne nezapomenutelný zážitek a krásné vzpomínky na celý život.


Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a s stovkami kilometrů pobřeží nabízí nespočet překrásných pláží a přírodních zajímavostí. A jedno z těch nejkrásnějších měst v Chorvatsku je Dubrovník, které se nachází na jeho jižním pobřeží.

Dubrovník je znám pro své krásné historické centrum, kde se nachází mnoho starobylých kostelů, muzeí a památek. Město taktéž nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou procházky na hradby, prohlídky muzeí a starých kostelů, ale také mnoho krásných pláží jako například pláž Banje, které se nachází nedaleko od centra města.

Dobrou zprávou pro návštěvníky Dubrovníku je, že město má své vlastní letiště, které se nachází pouhých 20 minut jízdy od centra města, takže se sem dostanete snadno a rychle.

Když dorazíte do Dubrovníku, nabídne vám mnoho možností na ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů s výhledem na Dunajský kanál a historické centrum, po skromné hostely a ubytování pro rodiny. Na co si ale dát pozor, jsou vysoké ceny, kvůli velkému zájmu turistů a limitovanému množství ubytování v centru města.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit v Dubrovníku je projížďka lodí po pobřeží. Tyto výlety nabízejí nezapomenutelné výhledy na město a jeho okolí, ať už se vydáte na ostrov Lokrum, nebo navštívíte blízké ostrovy Elafit.

Další zajímavou aktivitou během vaší dovolené v Dubrovníku je návštěva místních restaurací. Tradiční jídlo chorvatské kuchyně vyniká především čerstvými rybami a mořskými plody, ale také kvalitním masem a čerstvými zeleninovými pokrmy.

V neposlední řadě byste neměli opomenout návštěvu místních barů a klubů, kde si můžete užívat místní hudbu a zábavu až do ranních hodin.

Na závěr lze říci, že Dubrovník je skutečně jedním z nejkrásnějších měst chorvatského pobřeží a nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už se rozhodnete pro prohlídky místních památek, lenošení na pláži, nebo objevování místní kuchyně, tato dovolená určitě stojí za vaši pozornost.


Počasí Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko je jednou z oblíbených destinací pro letní dovolenou. Dubrovník, který se nachází na jihu země, je jedním z nejvýznamnějších turistických center Chorvatska. Nádherné pláže, historické památky a krásná příroda přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Jaké je ale počasí v Dubrovníku a kdy je nejlepší jít na dovolenou?

Dubrovník má velmi příjemné středomořské klima, díky kterému se můžete těšit na dlouhé, slunné a suché léto, které trvá od května do října. V této době se průměrná teplota pohybuje kolem 25-28 °C. Nejvyšší teploty se v Dubrovníku mohou dostat až k 35 °C v nejteplejších měsících červenci a srpnu. V těchto měsících se může stát, že kvůli vyšším teplotám, budete muset věnovat větší pozornost hydrataci těla.

Pokud preferujete mírnější počasí, můžete navštívit Dubrovník v květnu, červnu, září nebo říjnu. Teploty se v těchto měsících pohybují mezi 20-25 °C a méně turistů znamená, že můžete mít více místa pro sebe na pláži nebo můžete navštívit památky bez většího davu.

Září a říjen jsou také perfektní měsíce pro turisty, kteří rádi cestují až do konce léta, ale chtějí se vyhnout horkému počasí. Teploty stále dosahují až 23 °C a moře je ještě příjemné koupání.

Na jaře a na podzim je také možné zažít v Dubrovníku nějaké deště, ale většinou jsou krátkodobé a prolínají se s krásnými slunečnými dny. V zimě se naopak teploty mohou snížit na 10-15 °C. Zimní dovolená v Dubrovníku vám však stále nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou procházky po historických památkách, ochutnávky chorvatské kuchyně nebo návštěva kulturních akcí.

Celkově je Dubrovník atraktivní turistickou destinací po většinu roku. Pokud však preferujete horké slunné počasí a koupání v moři, může být nejlepší návštěva v červenci a srpnu. Pokud se ale chcete vyhnout davům turistů a vychutnat si klidnější dovolenou, měsíce květen, červen, září nebo říjen mohou být pro vás tou správnou volbou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky