Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jordánsko Madaba

Dovolená Jordánsko Madaba


Pokud hledáte exotickou dovolenou v arabském světě plnou kulturálních zážitků a unikátní historie, Jordánsko a město Madaba jsou pro vás tím pravým. Své návštěvníky zaujmou nejen klenoty starověké historie, ale také nádherná příroda a ospalé pouštní osady.

Madaba je malé město ležící asi 30 kilometrů jihozápadně od Ammánu. Je známé především pro svoji světoznámou mozaiku, mapu Svaté země z 6. století, která byla objevena v místním kostele Sv. Jiří a kterou by mohli závidět i moderní kartografové. V muzeu kostela si můžete prohlédnout přenádhernou práci raných křesťanských umělců, kteří vytvořili unikátní dílo z více než dva milionů kamínků.

Madaba se nachází v ryze pouštní oblasti a turisté se sem sjíždějí zejména kvůli neúprosnému kráse jednoho z největších přehrady na Blízkém východě, Azraq a jeho oblasti - největšímu pouštnímu mokřadu v této části světa plném vodních vodopádů a malebných jezer. Zde lze také pozorovat neobvyklou flóru a faunu, například řadu ptáků, ještěrek a koní.

Zahraniční turisté, kteří přijedou do Jordánska na dovolenou, jsou také nadšení z místních ochutnávek. Jordánská kuchyně je plná silných, kořenitých chutí, které dodávají jídlu lahodnou vůni a jedinečnou chuť. Kromě tradičních a sýrových jídel zde také najdete cukroví a pestrobarevné ovoce na místních trzích.

Jordánsko a Madaba nabízejí nejen neuvěřitelné kulturní a historické zážitky, ale také možnosti bohatých zážitků. Turisté zde mají šanci na mnoho dobrodružství, jako je šnorchlování, potápění, jízda na velbloudech, jízda na koni, či pěší turistika v neobvyklé pouštní krajině.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska a Madaby, nezapomeňte si zajistit dostatek času na plánování vaší dovolené, abyste měli možnost poznat a prozkoumat mnoho zajímavých míst a zážitků, které nabízejí. Jordánsko a zejména Madaba budou určitě stojí za Vaši pozornost a na více než jednu návštěvu, zato cena za kvalitní dovolenou bude přijatelná a levná.

Tak na co ještě čekáte? Vyrazte objevovat kouzla Jordánska a Madaby!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Madaba


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Madaby?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Ammánu do Madaby, je taxi. Můžete si objednat taxi předem nebo si jednoduše najmout taxi na letišti.

2. Kde se nachází Nejsvětější srdce Ježíšovo v Madabě?
Nejsvětější srdce Ježíšovo můžete najít v katolické katedrále sv. Jiří v centru města.

3. Jak dlouho trvá cesta z Madaby do Petra?
Cesta z Madaby do Petra trvá zhruba 2-3 hodiny autem nebo autobusem.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Madabě?
Mezi nejlepší restaurace v Madabě patří Haret Jdoudna, The Cantina, Al Hudaa, Al Quds a Al Reem.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Madabě?
Mezi hlavní atrakce v Madabě patří Kostel svatého Jiří, muzeum mosaiky, mešita Abu Darwish, Kostel apostošů a archeologický park Madaby.

6. Je třeba si vzít vakcínu před cestou do Jordánska?
Před cestou do Jordánska není vyžadována žádná speciální vakcína. Nicméně je vždy dobré mít očkování proti hepatitidě A a B.

7. Jaké je ideální období pro návštěvu Jordánska?
Ideální období pro návštěvu Jordánska je od jara do podzimu (březen až říjen), kdy jsou teploty příjemné a nejsou takové vysoké jako v létě.

8. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Madabě?
V Madabě je spousta možností ubytování pro každý rozpočet. Mezi nejlepší patří hotelový komplex Marriott nebo hotel Seal House. Pro levnější varianty jsou tu pokoje v hostelech jako například Hostel Madaba, Ali Baba Madaba nebo Moab Hotel & Hostel.


Počasí Jordánsko Madaba


Jordánsko je země s mnoha tvářemi a když mluvíme o počasí, můžeme si být jisti, že se nejdříve bude lišit podle ročního období. Jedním z měst s velmi zajímavou klimatologií je Madaba.

Madaba se nachází na jihu Jordánska a je známa tím, že je největším městem na ploše 8,5 km². Klimaticky se nachází v mírné suché oblasti, kde teploty kolísají mezi horkým létem a chladným zimou.

Léto v Madabě začíná obvykle v květnu a skončí v říjnu. Během tohoto období se teploty pohybují mezi 30-35 °C a v noci mezi 15-20 °C. Jsou časté prudké větry, které udržují teploty příjemnější. Slunce bývá hojné a čas od času se mohou objevit bouřky, které přináší osvěžení.

Podzim v Madabě začíná v listopadu a trvá do konce prosince. Teploty se pohybují mezi 24-30 °C a v noci mezi 8-15 °C. Slunce je stále přítomné, ale na konci období se mohou objevit deště.

Zima se v Madabě ukáže v lednu a trvá do konce března. Teploty se pohybují mezi 12-20 °C a v noci mezi 1-7 °C. Během této doby je pravděpodobné, že se v městě objeví několik dní s deštěm.

Jaro v Madabě začíná v dubnu a trvá do května. Teploty se pohybují okolo 23-28 °C a v noci mezi 7-12 °C. Slunce začíná být opět silné a bouřky se začínají objevovat.

V celkovém součtu lze konstatovat, že klima v Madabě je příjemné po celý rok. Během léta mohou být teploty extrémní, ale vzhledem k suchému podnebí nejsou nijak dusivé. Zima na druhou stranu bývá suchá a chladná, ale stále přiměřená k zeměpisné poloze. Pro turisty je nejlepší navštívit Madabu na jaře nebo na podzim, protože teploty jsou příjemné a město nabízí mnoho zajímavých aktivit k prozkoumání.


Letenka Jordánsko Madaba


Pokud hledáte exotickou destinaci s bohatou historií a kulturou, pak máte možnost navštívit krásné Jordánsko. Tato země vás okouzlí nejen svými archeologickými památkami, ale také úchvatnou přírodou a skvělou kuchyní. Pokud byste chtěli zažít toto jedinečné prostředí na vlastní kůži, doporučujeme vám koupit si letenku Jordánsko Madaba.

Madaba je roztomilé městečko s asi 60 tisíci obyvateli, nacházející se na jihu Jordánska. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidnou atmosféru a současně navštívit blízké turistické atrakce. Protože se nachází v těsné blízkosti Ammánu, letiště Queen Alia International Airport je nejbližší vstupní branou do Jordánska. Po příletu do letiště stačí nasednout na linkový autobus, který se každých 30 minut staví právě v Madabě. Cesta trvá asi hodinu a je velmi příjemná - postupně vidíte jak se mění krajinu a přibližujete se k této kouzelné destinaci.

Po příjezdu do Madaby se rozhodně neváhejte vydat na průzkum města. Je to místo s množstvím historických památek, ale zároveň i s moderními nákupními centry a restauracemi. Z množství atrakcí určitě stojí za to navštívit kostel sv. Jiří, kde se nachází známá mozaika mapující Jeruzalém a jeho okolí. Dále by byla škoda vynechat návštěvu dalších kostelů a mešit, kde můžete obdivovat nejen bohatou historii, ale také krásné architektonické prvky.

Po prozkoumání města si můžete vyrazit do přírody. Pro tuto část cesty doporučujeme si pronajmout auto, díky čemuž získáte větší nezávislost a můžete sami určit, kam se chystáte. Pokud nemáte auto, ale přesto byste se chtěli podívat na krásné přírodní scenérie, určitě navštivte některý z národních parků v okolí Madaby. Například nedaleký Dana Biosphere Reserve nabízí nádhernou a nedotčenou krajinu s horami, útesy a pouštěmi, kterou byste si rozhodně neměli nechat utéct.

Pak jsou tady skvělé možnosti výletů do okolí Madaby. Je to také ideální místo pro další výlety po celém Jordánsku. Když už tu jste, rozhodně stojí za to navštívit i známé Jordánské údolí a zdržet se na úpatí hory Nebo, odkud se nabízí nádherný výhled na celou krajinu.

Když zkrátka vezmeme v úvahu všechny možnosti, je nákup letenky Jordánsko Madaba nejenom skvělou volbou, ale také výbornou příležitostí prozkoumat tuto krásnou zemi. Navíc se v Madabě setkáte s místními, kteří jsou velice přátelští a rádi přivítají další návštěvníky. A protože je Jordánsko známé svou bohatou kulturou a historií, určitě si zde nenecháte ujít mnoho nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Jordánsko Madaba


Jordánsko je turisticky oblíbenou destinací s pestrou historií, kulturou a nádhernou krajinou. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, měli byste se určitě zastavit v Madabě, jednom z nejstarších měst v této zemi. Leží jen pár kilometrů od Ammánu a turistům nabízí mnoho zajímavých aktivit.

Jako turista v Jordánsku budete potřebovat dobré ubytování, a to je přesně to, co vám Madaba nabízí. Madaba poskytuje mnoho možností, když se jedná o ubytování, ať už jde o hotely, penziony, nebo apartmány. Zde je několik možností, co nabízí.

Hotel Madaba 1880

Hotel Madaba 1880 se nachází v jedné z nejstarších budov v Madabě, pocházející z roku 1880. Hotel má luxusní vybavení s klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu, soukromým parkovištěm a mnoha dalšími prvky. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené. Pokud hledáte romantický pobyt, můžete zkusit pokoje s královskou postelí a balkonem s výhledem na město. Na hotelové restauraci si můžete vychutnat tradiční a zdravé jídlo.

Queen Ayola Hotel

Queen Ayola Hotel je dalším pěkným hotelem v Madabě. Nachází se v centru města a nabízí pohodlné pokoje se soukromými koupelnami a kompletním vybavením, jako je Wi-Fi, klimatizace a televize. K dispozici je také prostorná zahrada a terasa s krásným výhledem na Madabu. Hotel má restauraci, která servíruje tradiční jídlo, stejně jako světovou kuchyni.

Taj Hamaalot

Taj Hamaalot je jedno z nejlepších ubytovacích zařízení v Madabě. Nachází se hned vedle bohatě zdobené křesťanské baziliky a nabízí pohodlné pokoje vybavené klimatizací, Wi-Fi a spoustou dalšího vybavení.

V hotelu je také krásná terasa, ze které si můžete vychutnat výhled na město a klidné okolí. Pokud se chcete pobavit, můžete navštívit hotelový bar a salon. Pokud plánujete svatbu nebo jinou slavnost, nabízí Taj Hamaalot také kapli a společenské prostory.

Dome Hotel

Dome Hotel je ideální pro cestovatele s úzkým rozpočtem. Má jednoduše zařízené pokoje, ale s veškerým potřebným vybavením, jako jsou klimatizace a Wi-Fi. Hotel se nachází v centru města a je výhodný pro turisty, kteří chtějí být blízko nejvýznamnějších památek.

Konkluzion

Madaba nabízí mnoho možností pro ubytování turistů. Pokud hledáte luxusní možnosti, můžete zkusit Hotel Madaba 1880 nebo Taj Hamaalot. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální Queen Ayola Hotel nebo Dome Hotel. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, můžete si být jistí, že si užijete mnoho krásných zážitků v tomto nádherném městě v Jordánsku.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky