Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Polsko Kalisz

Letenka Polsko Kalisz


Pokud plánujete cestu do Polska, určitě byste měli zvážit návštěvu malého města Kalisz. Tento malebný kousek Evropy nabízí nádherné historické památky, úchvatnou architekturu a bohatou kulturu.

Z Brna nebo Vídně máte na výběr hned několik společností, které Vám umožní cestu do Polska, a to za velmi rozumnou cenu. Mezi nejpříznivější možnosti patří např. Ryanair, EasyJet nebo Wizz Air.

Z Brna můžete letět přímo do Varšavy a odtud si pronajmout auto, nebo cestu po Polsku naplánovat tak, abyste se dostali do Kaliszu, který leží asi 200 kilometrů jihozápadně od hlavního města.

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, takže máte-li možnost, je lepší si svou cestu naplánovat dopředu. Určitě se také vyplatí porovnat nabídku letů na různých bookingových portálech, kde můžete najít výhodnější nabídku letenky.

Jakmile se dostanete na letiště v Polsku, můžete jet vlakem nebo autobusem do Kaliszu. Vlaky odjíždějí přibližně co hodinu a cesta trvá zhruba 3 hodiny. Autobusové spojení je ještě frekventovanější, ale s ohledem na delší dobu cesty, která může trvat až 5 hodin, se nabízí spíše pro ty, kteří chtějí cestovat za úspěchem.

Při pobytu v Kaliszu se určitě nezapomeňte projet se na historické tramvaji, seznámit se s místní architekturou a navštívit kostel sv. Jozefa. Krom toho je zde mnoho zajímavých muzeí a galerií, jako je například Archeologické muzeum nebo Muzeum městských památek.

Takže neváhejte a vydejte se na cestu do Polska, abyste objevili krásy malých měst jako Kalisz. S výhodnou letenkou a správnými tipy na cestu se určitě nebudete nudit a budete mít co vidět a zažít!


Počasí Polsko Kalisz


Když se řekne počasí v Polsku, Kalisz se rozhodně nevyhne pozornosti. Tento město leží v centrální části Polska, je hlavním městem provincie Velkopolsko a patří k nejvýznamnějším městům této oblasti.

Celkově lze říct, že klima v Kaliszi je mírně kontinentální s průměrnou teplotou, která se pohybuje kolem 9 stupňů Celsia. Nejteplejší období jsou léta, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 25 stupňů Celsia, přičemž jsou však relativně vzdušné.

Na druhou stranu, zimy jsou poměrně studené a s častými sněhovými srážkami, které mohou když se trochu přiostří, přinést i problémy s provozem pro místní řidiče. Prakticky celý rok můžeme očekávat srážky, nejsušší období je v červenci, naopak nejvíce srážek na období jaro- podzim, s množstvím od 100 do 150 mm, kdy deštivé období přechází postupně v mrazivou zimu, hlavně v lednu.

Vždy však je nutné brát v úvahu i nejistotu počasí a případné výkyvy teplot, jaké zažíváme v mnoha koutcích Evropy. Pro cestovatele doporučujeme sledovat dlouhodobé předpovědi a inforamce od odborníků.

Navzdory možným nepříjemnostem s počasím, Kalisz je stále jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Polsku a mnoho důvodů, proč ho navštívit, patří k nevýhodám počasí rozhodně ne. Město nabízí mnoho památek a zajímavostí, jako například barokní kostel svatého Jana Křtitele, zemské muzeum Velkopolska či náměstí svobody, kde se nachází mnoho kaváren, restaurací a butiků.

Kalisz rozhodně stojí za návštěvu nejen kvůli své kultuře a historickým památkám, ale také díky krásnému okolnímu krajině, která nabízí procházky po okolí města a mnoho jiných aktivit. Protože jak praví staré moudro, neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.


Ubytování Polsko Kalisz


Poláci se mohou pochlubit mnoha krásnými městy a turistickými atrakcemi po celé zemi, avšak méně známou oblastí je město Kalisz. Toto malebné město ležící v centrální části Polska je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a příjemnou atmosféru. Pokud plánujete navštívit Kalisz nebo se zde chystáte strávit několik dní, je důležité zvolit správné ubytování.

V Kaliszi najdete rozmanitou nabídku ubytování, které bude vyhovovat všem požadavkům a představám. Od jednoduchého hostelu až po luxusní hotely, vše je k dispozici podle Vaší volby.

Hotel Mercure Kalisz

Pokud hledáte luxusní ubytování v Kaliszi, pak by Hotel Mercure Kalisz měl být Vaší první volbou. Tento hotel se nachází asi 10 minut pěšky od historického centra města a nabízí moderní a prostorné pokoje s Wi-Fi připojením zdarma, klimatizací a TV se satelitním příjmem. Hotel má také bezplatné parkování a je ideální pro ty, kteří hledají komfort a veškeré pohodlí, protože hotel má také fitness centrum s moderními zařízeními.

Gościniec Saturn

Pro ty, kteří hledají ubytování za přijatelnou cenu, může být Gościniec Saturn dobrá volba. Tento penzion se nachází asi 15 minut pěšky od centra Kalisze a nabízí pokoje s TV a Wi-Fi zdarma. V penzionu je také k dispozici bezplatné parkoviště a snídaně je zahrnuta v ceně. Přestože je to ekonomická volba, můžete se spolehnout na čisté pokoje a příjemnou obsluhu.

Hotel Calisia

Hotel Calisia se nachází v centru města, vedle hlavního náměstí a nabízí pokoje s bezplatným Wi-Fi, TV a klimatizací. V hotelu jsou také k dispozici krásné wellness zóny s masážemi a saunou, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni prozkoumávání města. K dispozici je také soukromé parkoviště a snídaně je v ceně.

Rezydencja Lux

Rezydencja Lux je další luxusní ubytovací zařízení v Kaliszi, které nabízí pokoje s klimatizací, TV se satelitním příjmem a Wi-Fi zdarma. Hotel má také restaurace s italskou a polskou kuchyní, kde si můžete vychutnat místní speciality. Hotel se nachází jen pět minut pěšky od hlavního náměstí a starého města a může poskytnout skvělé služby.

Kalisz je městem s bohatou historií a zapadající kulturou, která odráží polskou tradici. Při návštěvě Kalisze bychom Vám doporučili zůstat v blízkosti starého města, kde se nachází mnoho historických budov a památek. Vyberte si nejvhodnější ubytování v závislosti na Vaší pohodě a potřebách a užijte si krásy Kalisze.


Dovolená Polsko Kalisz


Pokud hledáte ideální letovisko pro váš další dovolenou, neváhejte navštívit město Kalisz v Polsku. Tento kouzelný a historický region nabízí mnoho fascinujících turistických atrakcí a krásných památek, které uchvátí každého návštěvníka.

Kalisz je město v centrální části Polska, které je snadno dostupné z hlavního města Varšavy. Ode dne svého založení v roce 1257 se stalo významným průmyslovým centrem a navzdory tomu si uchovalo svůj kouzelný a historický charakter. V Kaliszi naleznete mnoho architektonických skvostů, jako jsou gotické a barokní kostely, historické budovy či zámky.

Jednou z nejkrásnějších památek je věž Kaliszké radnice. Stojí na náměstí a je jednou z největších skvostů města. V budově radnice najdete také mnoho muzeí a galerií, které vám pomohou poznat historii a kulturu regionu.

Další skvost v Kaliszi je Královský zámek, který byl postaven v 17. století. Je ideální pro turisty, kteří mají zájem o historii. Ten, kdo navštíví Kalisz, musí navštívit kostel svatého Štěpána, jednu z nejstarších sakrálních staveb v Polsku. Kostel je významným turistickým cílem pro všechny, kteří se zajímají o středověkou architekturu.

Ale Kalisz nabízí více než jen historické pamětihodnosti, prostředí města láká i na turistické stezky na kole nebo pěší turistiky. Pro turisty, kteří hledají aktivní dovolenou, je Kalisz skvělou volbou. Hory Mzlha Korytnické a blízký les jsou ideální pro cyklovýlety nebo pro turistiku.

Pokud máte rádi výlety do přírody, Kalisz a jeho okolí má spoustu krásných scenérií a přírodních památek. Nedaleko města, v krajině s mnoha jezírky, najdete golfová umělá jezírka, kde můžete trávit volný čas a užít si výhled na okouzlující Krajinu.

Kromě turistických aktivit a památek naleznete v Kaliszi také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, posilnit se a odpočinout si po dni plném průzkumu.

Všechny výše uvedené důvody ukazují, proč Kalisz stojí za to navštívit. Bez ohledu na to, zda hledáte aktivní dovolenou s vaší rodinou nebo klidné místo na relaxaci, Kalisz je pro vás ideálním místem pro vaší další dovolenou v Polsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Kalisz


Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kaliszi?

V Kaliszi je mnoho historických budov, kostelů a muzeí, které stojí za návštěvu, jako například Kostel sv. Josefa, Muzeum Historii Kalisze nebo Kostel sv. Mikuláše. Další zajímavé památky jsou zámek Czartoryskich nebo historické staré město s katedrálou. Pro milovníky přírody je určitě zajímavým místem kaliský park.

Jak se dostat do Kalisze?

Kalisz je snadno přístupné z mnoha měst v Polsku. Nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je vlakem nebo autobusem: z Varšavy, Poznaně, Lodži a Vratislavi jsou k dispozici pravidelné spoje. Pro turisty z jiných zemí nejlepší způsob je přiletět do Varšavy a potom cestovat vlakem nebo autobusem do Kalisze.

Kde mohu najít nejlepší ubytování v Kaliszi?

V Kaliszi je mnoho různých hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů, takže je možné najít ubytování pro každou kapsu. Nejlepší místa k hledání ubytování jsou Booking.com a Airbnb.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kalisze?

Nejlepší čas na návštěvu Kalisze je během jara a podzimu, kdy jsou teploty mírné a počasí je příjemné. V létě je mnoho turistů a může být horko, zatímco v zimě je zima a sněží. Nicméně, i během zimy může být mnoho zajímavých akcí, jako například vánoční trhy.

Co je typické pro kaliskou kuchyni?

Kaliská kuchyně je tradiční a vychází z polských kořenů. Mezi typická jídla patří pierogi, polská klobása, zelí a knedlíky. Pro sladší chuť je možné vyzkoušet makový koláč nebo piernik - polské perníky. Doporučujeme navštívit některou z tamních restaurací, aby si turisté ochutnali tradiční kaliské jídla.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky