Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Slovinsko Triglavský národní park

Ubytování Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je malá středoevropská země plná překrásných scenérií, historických památek a zábavných aktivit pro všechny druhy návštěvníků. Pro milovníky přírody a horských aktivit je Slovinsko rovněž vynikající volbou. Nejkrásnější místo, kde můžete svůj zážitek ještě zintenzívnit, je Triglavský národní park.

Triglavský národní park se nachází v západním Slovinsku a s rozlohou 840 km² je největším národním parkem v zemi. Park zahrnuje zasněžené hory, ledovcová údolí, bujnou vegetaci a mnoho vodopádů. Zahrnuje také nejvyšší horu Slovinska - Triglav, která je hlavní atrakcí národního parku.

Národní park je také ideálním místem pro turistiku, horské túry a horolezectví. Existuje mnoho tras s různým obtížností, takže si každý může vybrat trasu podle svých preferencí. Pro ty, kteří si chtějí užít krásy národního parku bez velké námahy, existuje možnost půjčení kola nebo koně.

Pokud hledáte ubytování v národním parku, máte mnoho možností. V národním parku najdete jak levnější, tak luxusní ubytování. Můžete se ubytovat v turistických chatách, horských hotelech nebo kempovat přímo v parku. Existuje mnoho webových stránek, které vám pomohou najít to nejlepší ubytování pro váš pobyt.

Ubytování v národním parku vám umožní být blíže k přírodě a užít si krásy této oblasti po celou dobu pobytu. Pro ty, kteří chtějí být blíže k lidem a městskému životu, existuje mnoho možností ubytování v okolních městech, jako je Kranjska Gora nebo Bled.

Celkově vzato, Triglavský národní park je skvělé místo k návštěvě pro ty, kteří chtějí spojit přírodu s horskými aktivitami a užít si krásy Slovinska. Vyberte si z široké škály ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Triglavský národní park


1. Jaké aktivity mohu v Triglavském národním parku provádět?
- V Triglavském národním parku lze provozovat turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví, lyžování, sněžné výlety a další outdoorové aktivity.

2. Jak mohu získat povolení ke stanování v Triglavském národním parku?
- Povolení k stanování je nutné získat v předem určených stanovištích. Potřebujete být registrovaným uživatelem a mít zaplacenou poplatek v tradičních, digitálních nebo kioskových systémech.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Triglavském národním parku?
- Oblíbenými místy jsou vodopády Peričnik, údolí Vrata, Bohinjské jezero, horské vrcholy a bývalá pastevectví.

4. Můžu v parku volně sbírat rostliny a houby?
- V parku je zakázáno sbírat rostliny a houby bez povolení, protože chrání přirozenou rovnováhu a biodiverzitu parku.

5. Mohu se v parku koupat?
- Ano, v jezerech a řekách Triglavského národního parku se můžete koupat, ale pozor na značení a uvádění koupání na vlastní nebezpečí, nebo rangera.

6. Mám-li zájem o celodenní vyhlídkovou túru, kam byste mi doporučil jít?
- Například túru na vrchol Triglavu.

7. Kde mohu najít informace o ubytování v blízkosti parku?
- Ubytování lze vyhledat na různých online portálech.

8. Jak mohu získat víza a povolení k pobytu v Slovinsku?
- Informace o vízech a povoleních k pobytu v Slovinsku lze získat na stránkách slovinských konzulátů a ambasad v zahraničí.

9. Mám-li zájem o přepravu ze Slovinska do Triglavského národního parku, kde mohu najít dopravní spojení?
- Lze využít autobusy a vlaky, možné je využití i soukromých přepravců. Informace lze získat na stránkách provozovatelů veřejné dopravy či cestovních kanceláří.

10. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Triglavského národního parku?
- Nejlepším obdobím jsou letní měsíce od června do září, ale Triglavský národní park láká turisty i v zimě na lyžování a další zimní sporty.


Počasí Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko, malá středo-evropská země ležící mezi Alpami a Jaderským mořem, je známá svými krásnými horami a divokou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních krás v zemi je Triglavský národní park, který se nachází v severozápadní části Slovinska. Zde se shlukují nejvyšší hory v zemi, množství horských řek a jezer, rozmanitá flóra a fauna a mnoho dalších zajímavostí.

Když hovoříme o počasí v Triglavském národním parku, musíme vzít v úvahu jeho umístění a topografii. Park se rozprostírá v nadmořské výšce od 600 do 2864 metrů nad mořem, což znamená, že zde může docházet kextrémním změnám počasí. V létě jsou průměrné teploty v nižších polohách okolo 25 °C, ale na vrcholcích hor se pohybují kolem nuly nebo dokonce pod ní.námrazy nejsou neobvyklé ani v letních měsících. V zimních měsících se naopak očekávají mrazy či sněhové pokrývky.

I když jsou letní měsíce často teplé a slunečné, údolí a hory Triglavského národního parku jsou obvykle větrná a vlhká oblast, proto se mohou objevovat i přeháňky a bouřky. Tyto podmínky mohou být pro turisty nebezpečné, zvláště při lezení a horolezectví. Proto je nezbytné sledovat počasí před výstupem do hor a vždy mít s sebou přiměřené vybavení.

V zimě se Triglavský národní park promění v oblíbené lyžařské středisko. Mnoho turistů přichází do této oblasti za lyžováním, běžeckým lyžováním, sáněním a dalšími zimními sporty. Průměrná zasněžená vrstva v nižších oblastech bývá od 20 cm do 1,5 m, ale na vrcholcích hor se sněhová pokrývka dostává až k 4 metrům.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Triglavském národním parku je značně proměnlivé a turisté by měli dávat pozor na místní podmínky a sledovat vývoj počasí. Park však nabízí mnoho nádherných přírodních scenérií a krásných horských výhledů, takže navzdory počasí si zde každý může najít svou oblíbenou aktivitu.


Letenka Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko je zemí s bohatou přírodou, kterou stojí za to objevovat. Jedním z nejkrásnějších přírodních parků v této zemi je určitě Triglavský národní park. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, určitě byste měli zvažovat letenku na Slovinsko.

Triglavský národní park se nachází v západní části Slovinska a zahrnuje rozlohu více než 83 000 hektarů. Národní park je pojmenován po nejvyšší hoře v zemi – Triglavu, která se zvedá do výšky 2 864 metrů nad mořem. Tato hora je velmi důležitá pro Slovince a její symboliku najdete na slovinské vlajce.

V rámci parku se nachází mnoho turistických tras, které vás zavedou do krásné přírody. Můžete zde pozorovat horské vrcholky, jezera, soutěsky a řeky. Park je zároveň domovem pro bohatou faunu a flóru, můžete tedy s trochou štěstí spatřit medvěda, vlka, lva nebo rysa. Také zde najdete mnoho vzácných druhů rostlin, které se na jiných místech Slovinska nenacházejí.

Nejznámější turistickou atrakcí v parku jsou Škocjanské jeskyně, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Jeskyně se rozkládají na ploše více než 6 kilometrů a nabízí pozoruhodné speleologické útvary. Navštívíte zde například Velkou a Malou dolní jeskyni nebo Šumečkovu zónu. Procházka těmito jeskyněmi je jedinečným zážitkem, který nezapomenete.

V parku je také mnoho málo známých procházek a vycházek, které jsou stejně krásné jako ty velké treky. Můžete se projít podél Divoké řeky Soča nebo se procházet po břehu horského jezera Bohinj. Ubytovat se můžete v některém z mnoha turistických středisek v okolí parku.

Pokud se chystáte navštívit Slovinsko a najmout si auto, je možné projet i blízké italské a rakouské hory. Pro turisty se nachází mnoho zvláštních turistických tras, které nabízejí úžasné výhledy a okouzlující panorama. Město Kranjska Gora je vyhledávaným turistickým střediskem s výhledem na mnoho míst, která nabízejí pohled na okolní hory a Římskokatolický kostel svatého Martina.

Když se rozhodnete navštívit Triglavský národní park a okolí, je nejlepší si předem zajistit letenku. Pokud máte v plánu jet autem, nezapomeňte na povinnost mít slovinskou dálniční známku – veškeré silnice jsou placené. Tato země nabízí nesčetné krásy, takže není divu, že se jedná o jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů v Evropě.


Dovolená Slovinsko Triglavský národní park


Slovinsko, malá a přesto velmi malebná země v centrální Evropě, nabízí návštěvníkům mnoho překvapivých zážitků. To platí i pro jeho největší národní park, Triglavský národní park, jehož nejvyšší horou je Triglav. Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou do této oblasti, připravte se na spoustu krásných výhledů a neobvyklých aktivit.

Triglavský národní park se nachází v západním Slovinsku a obklopuje nejvyšší vrchol Julských Alp, Triglav. Park byl vyhlášen v roce 1924 a rozprostírá se na ploše 838 km². Kromě vodopádů, horských jezer a nádherných skalnatých útesů, park nabízí i mnoho turistických cest.

Jednou z nejlepších aktivit, jak se pobavit v Triglavském národním parku, je pěší turistika. Po jeho území se rozkládá více než 600 kilometrů turistických cest různé úrovně obtížnosti. Pokud preferujete horskou turistiku, vydejte se hledat Triglavský hřeben, který nabízí ohromující výhledy na krajinné scenérie. Pokud hledáte něco méně náročného, vyzkoušejte vodopád Savica, který je přístupný po zpevněných cestách.

Kromě pěší turistiky nabízí Triglavský národní park i další aktivity jako jsou horská kola, horolezectví či rafting. Milovníky historie nezklame návštěva muzea v Kobaridu, které připomíná bitvu u Isonzo, jednu z nejslavnějších bitv v první světové válce.

Pokud se chystáte na dovolenou do Slovinska, Triglavský národní park by měl být na vašem seznamu míst, které navštívíte. Připravte se na nádherné scenérie, nekonečné vodopády, horská jezera a spoustu příležitostí, jak si užít akční dovolenou v jedné z nejkrásnějších evropských oblastí.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky