Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Súdán Národní park Jebel Marra

Ubytování Súdán Národní park Jebel Marra


Súdán je africká země plná fascinujících přírodních scenérií a neuvěřitelně různorodé fauny a flóry. Jednu z nejkrásnějších částí této země představuje národní park Jebel Marra, který se rozkládá na ploše více než 2000 km2 v centrální části země. Vstup do parku je možný pouze s průvodcem.

Ubytování v Súdánském národním parku Jebel Marra se nachází v blízkosti vstupu do parku. Pokud se chystáte navštívit tento park, máte několik možností, jak se ubytovat. První možností je zůstat v jednom z malých venkovských sídel nebo rodinných domů v okolí parku. Návštěva národního parku Jebel Marra se však většinou kombinuje s návštěvou hlavního města Horního Nilu, Al-Faširu.

Ve městě se nachází několik hotelů, které nabízejí ubytování v různých cenových kategoriích. Oblíbené jsou například 4hvězdičkový hotel Atrium Al-Fashir nebo Hotel Al Rayyan, který se nachází jen kousek od letiště v Al-Faširu. Tyto hotely nabízejí moderní a komfortní pokoje, klimatizaci, bazén a jemnou restauraci. Ubytování v Al-Faširu umožňuje snadný přístup do národního parku Jebel Marra a v nejbližším okolí se nachází řada obchodů a restaurací.

Pro dobrodružnější návštěvníky je možné se ubytovat i přímo v národním parku Jebel Marra. Park poskytuje různé možnosti ubytování, včetně stanování. Pokud se rozhodnete pro stanování, budete potřebovat svůj vlastní stan a vybavení – v parku není k dispozici žádná výbava. Pokud si nechcete stavět svůj stan, můžete si pronajmout stan od jedné z místních či cestovních kanceláří.

Další možností je pobyt v zařízeních, které jsou součástí projektu Národního parku Jebel Marra. Toto ubytování zahrnuje tematické kempy, které se nachází v těsné blízkosti parku. Tyto kempy nabízejí různé typy ubytování – od stanečků až po pohodlné chatky, které jsou vybaveny vodou a záchodem. Kempy jsou obvykle postaveny tak, aby poskytovaly co nejlepší výhled na okolní krajinu a nedotčenou přírodu.

Jak si vybrat správné ubytování v Národním parku Jebel Marra? To závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Pokud si chcete dopřát luxus a pohodlí, zvolte hotel v Al-Faširu. Pokud se vám líbí dobrodružství a rádi trávíte čas v přírodě, zvolte kempy v Národním parku Jebel Marra. Nezapomeňte však, že vstup do parku je možný pouze s průvodcem, takže je třeba mít dopředu naplánovanou návštěvu a vybrat si kvalitního průvodce. Jestliže se rozhodnete ubytovat se v místech jako je Al-Fašir a chystáte se do národního parku, nezapomeňte si prohlédnout některé další turistické atrakce, které jsou v okolí. Celkově je Súdán nádhernou zemí, která stojí za návštěvu.


Počasí Súdán Národní park Jebel Marra


Súdán je africká země, která se může pochlubit bohatstvím své přírody. Mezi nejznámější národní parky země patří Jebel Marra, který se nachází v oblasti Darfur v západní části Súdánu. Jedná se o horský masív s rozlohou 2 088 kilometrů čtverečních, který dosahuje výšky až 3 042 metrů nad mořem. Park byl vyhlášen za ochranné území v roce 2009 a od té doby je populární turistickou destinací i místem výzkumu pro biology a geology.

Jebel Marra se nachází v oblasti s tropickým suchým podnebím. V létě, které trvá od května do října, jsou průměrné teploty v oblasti až 40°C. V zimě, která trvá od listopadu do dubna, jsou průměrné teploty okolo 20°C denní a okolo 10°C noční. V oblasti se vyskytují deště, které nastávají obvykle ve druhé polovině léta. V zimě jsou srážky mnohem méně časté.

Klimatické podmínky v Jebel Marra a Darfuru jako celku jsou extrémní a ovlivňují zdejší přírodu. Místo je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, kteří se museli přizpůsobit daným podmínkám. Mezi nejznámější zvířata v oblasti patří Levhart latinský (Panthera pardus), krokodýl nilský (Crocodylus niloticus) a antilopa pestrá (Tragelaphus scriptus). V posledních letech však zdejší příroda čelí velkému tlaku a mnoho druhů je ohroženo nedostatkem vody a rostoucí zemědělskou činností.

Navzdory těmto výzvám si však návštěvníci mohou užít krásu tohoto horského masivu a jeho okolí. V oblasti se nachází řada malebných vesnic, které tvoří fašádové vesnice, a turisté mohou navštívit historické památky, jako jsou například staré mešity a zříceniny hradů. Kromě toho se zde také nachází množství krásných vodopádů a jezer.

Celkově lze říci, že Jebel Marra a okolní oblasti jsou fascinujícím cílem pro turisty a zájemce o přírodu. Navzdory klimatickým výzvám je zdejší příroda opojná a o návštěvníky se stará množství přírodních a kulturních památek. Pokud tedy hledáte nové dobrodružství, měli byste určitě navštívit národní park Jebel Marra v Súdánu.


Letenka Súdán Národní park Jebel Marra


Národní park Jebel Marra v Súdánu patří mezi nejkrásnější přírodní scenérie v zemi. Jeho jedinečná fauna a flóra, které je možné objevovat na několika stezkách, jsou skutečným lákadlem pro cestovatele a turisty z celého světa. A jaké je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka do Súdánu!

Národní park Jebel Marra se nachází v regionu Darfur, v centrálním Súdánu. Park byl založen v roce 1954 a rozkládá se na ploše téměř 10 000 km2. Jeho nejvýznamnější rysy jsou impozantní hory, jezera a řeky, které jsou domovem mnoha živočišných a rostlinných druhů. Mezi nejvýznamnější patří levhart arabský, hyena, žirafa nebo zebry. Park je také bohatý na různé druhy ptáků, jako jsou dravci, kolpíci a vodní ptáci.

Vzhledem k těmto unikátním rysům nabízí národní park Jebel Marra nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Pro turisty jsou zde k dispozici pěší a jízdní stezky, které umožní navštívit různé části parku. Mezi nejpopulárnější patří návštěva jezera Yoa, které je domovem velkého množství ptáků, nebo vodopádů Gido. Turisté také mohou navštívit nejvyšší bod hory Jebel Marra a obdivovat zdejší panoramatický výhled.

Pro cestovatele ze zahraničí je nejlepší vydat se na letiště v Chartúmu, hlavním městě Súdánu, ze kterého lze zakoupit letenky do mnoha dalších měst v zemi. Po příletu na letiště lze pokračovat do města Zalingei, které je vzdálené pouhých 19 km od národního parku Jebel Marra. V Zalingei můžete najít mnoho cenově dostupných ubytování, což umožní turistům příjemně strávit svůj pobyt v této oblasti.

Vzhledem k současné bezpečnostní situaci v Súdánu byste si měli před cestou do národního parku Jebel Marra pečlivě ověřit aktuální podmínky a potřebné požadavky na víza, očkování a další formality, které budou potřebné pro vaší cestu. Z pochopitelných důvodů by měli být turisté ostražití a dodržovat bezpečnostní opatření a doporučení.

Všechny tyto faktory však nesmazávají půvab této krásné oblasti. Návštěva národního parku Jebel Marra je nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu, který se sem vydá. Bez ohledu na to, zda jste na cestě z dovolené nebo jen prozkoumáváte nová místa, letenky do Súdánu pro návštěvu národního parku Jebel Marra jsou skvělou volbou, kterou nebudete litovat.


Dovolená Súdán Národní park Jebel Marra


Národní park Jebel Marra se nachází v centrální části Súdánu a je domovem pro obrovské množství zvířat a rostlin. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších přírodních území v zemi, které láká turisty z celého světa.

Jebel Marra je masivní pohoří, které dosahuje výšky až 3 000 metrů nad mořem. Park se rozprostírá na ploše více než 9 000 km² a nabízí pozoruhodnou pestrost krajiny. Zdejší scenérie je neuvěřitelně krásná a zahrnuje hory, překrásné údolí, vodopády, jezera a pastviny.

Národní park Jebel Marra je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně lvů, buvolů, slonů, žiraf, antilop, levhartů a šelem. Kromě toho, zde můžete vidět také mnoho ptáků, které jsou endemické pro Súdán. Mezi tyto druhy patří hýl africký, hořčák bělokrký, sokolovití a mnoho dalších druhů.

Park nabízí také možnost trekkingu a horských túr, kdy turisté mohou projít nádhernými krajinami a poznat drobné detaily o zdejším životě. Při procházce můžete vidět také mnoho unikátních rostlin, které se zde nacházejí, včetně baobabů, akácií a mnoha dalších druhů.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte a navštivte Súdán a národní park Jebel Marra! Zdejší scenérie, zvířata a rostliny vás úplně uchvátí a určitě si zde užijete spoustu nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Národní park Jebel Marra


1. Kde se nachází Národní park Jebel Marra?
Odpověď: Národní park Jebel Marra se nachází v centrální části Súdánu.

2. Jaká je rozloha parku?
Odpověď: Rozloha parku je přibližně 2400 kilometrů čtverečních.

3. Co mohu vidět v Národním parku Jebel Marra?
Odpověď: V parku se nachází několik hor, řek a jezer, můžete zde vidět různé druhy volně žijících zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, zebry, gazely a mnoho dalších.

4. Je v parku povoleno tábořit?
Odpověď: V parku je povoleno tábořit pouze s povolením místních orgánů.

5. Jak se dostanu do Národního parku Jebel Marra?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je přes letiště v hlavním městě Chartúmu a poté pokračovat na jih.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je od listopadu do března, kdy jsou teploty nižší.

7. Jsou v parku turistické stezky?
Odpověď: V parku nejsou oficiální turistické stezky, ale některé cesty jsou možné pro pěší turistiku.

8. Je v parku možné vidět gorily?
Odpověď: V parku není možné vidět gorily, ale můžete zde vidět mnoho dalších druhů zvířat.

9. Je v parku povolena jízda na koni?
Odpověď: V parku není povolena jízda na koni.

10. Jaká je vstupenka do parku?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky