Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Uruguay Punta del Este

Dovolená Uruguay Punta del Este


Uruguay, země nádherných pláží a slunce, je mnohými již dávno považována za tajemné místo, kam by se turisté měli podívat. A když už se rozhodnou navštívit tento půvabný koutek Jižní Ameriky, mnohdy zamíří rovnou na jeho nejstarší a nejrozšířenější letovisko – Punta del Este.

Punta del Este se nalézá na jižním pobřeží Uruguaye, kde Atlantský oceán míchá svá vody s těmi z Rio Platy. Jeho podnebí přitahuje turisty celoročně, nicméně nejvyhledávanější bývá v letních měsících, kdy se na plážích množí nejen místní obyvatelé, ale i návštěvníci z celého světa. Pokud hledáte místo, kde si užijete neopakovatelnou atmosféru, krásné výhledy, pláže a zábavu, Punta del Este je to správné místo pro vás.

Na plážích v Punta del Este nedošlo k masivní výstavbě hotelů a dalších ubytovacích zařízení, takže oceníte volný a uvolněný způsob života, který vám klidnou dovolenou na pláži zajistí. Pláže v této oblasti jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Jižní Americe – bílý písek a jemné vlny moře vám nabídnou tradiční plážovou zábavu, slunění a koupání.

V samotném středu města se nacházejí kluby a diskotéky, kde si můžete vychutnat, co Punta del Este nabízí i v noci. Navštivte například mimořádně populární Ovo Night Club – nejlepší diskotéku v regionu. Sinergie pomalé cumbie s moderní elektronickou hudbou spolu s překrásnou lokalitou s výhledem na oceán udělá z vás tanečníka a návštěvníka diskoték na více než jen jednu noc.

Pokud chcete pobýt v klidu, můžete navštívit historické centrum města, kde se můžete projít a obdivovat nádhernou architekturu a starobylé uličky. Pokud toužíte po zeleni, můžete tady zároveň využít i zahrady s bronzovou sochou Doma Indie, která zajistí odpočinek a relaxaci.

Punta del Este je také znám jako hřiště pro bohaté a slavné, takže pokud máte dobrý rozpočet, trochu štěstí a dobrý vkus na luxus, tady to jistě zvládnete. V oblasti se nachází nejdražší nemovitosti v Uruguayi, takže můžete najít mnoho přepychových rodinných domů a vil, kde se ubytovávají významné osobnosti z celého světa.

Nejlepší dobou k návštěvě Punta del Este je rozhodně letní sezóna – od prosince do března – kdy je nejvyšší teplota a koupání je velmi příjemné. Nicméně, pokud hledáte klid a místo bez davy lidí, rozhodně vybírejte nejprodávanější pozice a ubytování mimo hlavní sezónu, kdy místo gentrifikace prožívá tichou atmosféru a duch letní sezóny je uložen pouze v paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uruguay Punta del Este


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Punta del Este v Uruguayi?
Nejlepší doba na návštěvu Punta del Este je od listopadu do března, kdy jsou teplé teploty a slunečné dny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Punta del Este?
Nejlepší pláže v Punta del Este jsou La Barra, Playa Mansa, Playa Brava a Jose Ignacio.

3. Jak se dostat do Punta del Este?
Můžete se dostat do Punta del Este autobusem, autem nebo letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z Buenos Aires do Punta del Este.

4. Kde si mohu pronajmout auto v Punta del Este?
V Punta del Este je mnoho autopůjčoven, které nabízejí různé druhy vozidel.

5. Je bezpečné cestovat do Punta del Este?
Punta del Este je relativně bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité být obezřetný a být si vědom svého okolí.

6. Jaká je místní měna v Punta del Este?
Místní měnou v Punta del Este je Uruguayské peso (UYU).

7. Kde si mohu vyměnit své peníze?
Peníze si můžete vyměnit v mnoha bankách, směnárnách nebo v hotelích v centru města.

8. Jaká je průměrná cena jídla v Punta del Este?
Průměrná cena jídla v Punta del Este závisí na mnoha faktorech, ale obecně se pohybuje od 15 do 30 dolarů za jídlo v restauraci.

9. Kam se mohu vydat, pokud se mi nelíbí hluk a turistický ruch?
Pokud preferujete klidnější místa, můžete se vydat do menších měst, jako je Maldonado nebo Jose Ignacio. Existuje mnoho dalších možností, jak objevovat krásy Uruguaye.

10. Mám potřebu očkovat se před cestou do Punta del Este?
Očkování před cestou do Punta del Este není nutné. Nicméně je vždy dobré konzultovat se svým médikem před cestou do cizí země.


Počasí Uruguay Punta del Este


Uruguay se může pochlubit celkově příjemným a mírným klimatem. Letní sezóna na pobřeží Pacifiku v Punta del Este je typicky teplá a slunečná, s průměrnou teplotou 25-30 °C. Zimní období je naopak chladnější, ale stále příjemné, s teplotami kolem 10-15 °C.

Léto je hlavní sezónou v Punta del Este a trvá obvykle od prosince do února. Teploty vzduchu během letního období dosahují svého vrcholu, průměrně 28-30 °C, ale také mohou vystoupit na 35 °C nebo více. Nespornými králem jsou slunečné a teplé dny, které mohou být velmi vlhké a soporné, navzdory oceánskému větru, který místy dosahuje rychlostí až 20 km/h.

V noci teploty klesají na příjemných 20-25 °C, což znamená, že noc pro vás může být vhodnou dobou pro procházky, večeře, a dokonce i pro živou hudbu a taneční akce. Nejlepší čas na návštěvu Punta del Este je během ledna, kdy se kolonie evropských a latinskoamerických dovolenkářů tímto směrem vrhají. Pokud však vítr nakloněn není, moře může být hodně vlnité a trochu divoké.

Mimo sezónu, tedy asi tak od května až do listopadu, se počasí v Punta del Este zmírňuje a je ideální pro ty, kteří rádi tráví čas venku. Bohatá krajina, podnebí a skvělá infrastruktura, kterou má město, nabízejí možnosti k různým aktivitám jako např. pěší tůry po přírodní rezervaci, golf, plavání, surfování a další.

Také je dobré poznamenat, že Punta del Este je jedním z nejvíce namáhaných míst na zemi v důsledku vlivu klimatických změn. V nedávné minulosti totiž zažilo neobvykle nízké intenzity dešťových srážek a náznakové suché období. Proto, pokud zamýšlíte navštívit toto místo v období letních nebo zimních měsíců, doporučuje se nanejvýš pozorně sledovat vlhkost a případně mít s sebou vhodné hydratační nápoje při plánování aktivit venku.


Ubytování Uruguay Punta del Este


Uruguay je krásná jihoamerická země, která nabízí turistům mnoho příležitostí k výletům a k odpočinku. Zvláště oblíbeným turistickým cílem je Punta del Este – město, které se nachází na východě Uruguaye a je známé svými plážemi, luxusními hotely a kasiny.

Pokud hledáte ubytování v Punta del Este, máte na výběr z mnoha možností od levných hostelů až po luxusní hotely a apartmány. Všechna ubytování jsou velmi blízko k moři, a protože je město velmi kompaktní, můžete se snadno přesouvat pěšky.

Nejlevnější možností je pobyt v hostelu, který se může nacházet přímo u pláže nebo v centru města. Cena se pohybuje od 10 do 20 dolarů za noc, v závislosti na poskytovaných službách a poloze. Hostely jsou však většinou sdílené, a proto pokoj můžete sdílet s ostatními cestovateli.

Pokud hledáte větší pohodlí, můžete si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu. Cena se zde pohybuje od 50 do 100 dolarů za noc, v závislosti na kvalitě a poloze ubytování. Většina apartmánů nabízí kuchyň, což znamená, že si můžete vařit vlastní jídlo a ušetřit na restauracích. V luxusních hotelech, které jsou umístěny přímo na pláži, můžete očekávat vysokou kvalitu služeb a ubytování.

Další možností je pronájem samostatného domu nebo vily. To je výhodné pro rodiny a skupiny přátel, kteří preferují soukromí a vyšší komfort. Cena pronájmu se pohybuje od 150 do 500 dolarů za noc, v závislosti na velikosti a kvalitě domu.

Celkově lze říci, že v Punta del Este máte na výběr z mnoha možností ubytování, a proto záleží na vašem rozpočtu, preferencích a potřebách. Bez ohledu na vaše rozhodnutí, budete mít možnost užít si krásný pobyt v Uruguayském letovisku plném slunce, písku a moře.


Letenka Uruguay Punta del Este


Uruguay je malá země v Jižní Americe, která se nedávno stala velmi populární destinací, zejména pro turisty hledající exkluzivitu a luxusní dovolenou. V tomto ohledu se Uruguay velmi podobá sousední Argentině, ale má mnoho specifických výhod, jako je krásné pobřeží Atlantského oceánu a vynikající víno.

Jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších oblastí této země je Punta del Este - město ležící na poloostrově, kde se setkávají Atlantský a Jihoatlantský oceán a kde jsou pláže výjimečné krásy a čistoty.

Pokud plánujete navštívit Punta del Este, musíte začít tím, že si vyberete leteckou společnost a letenku. Doporučujeme letět z Evropy přes Madrid nebo São Paulo a využít mezinárodní letiště v Montevideu, což je hlavní město Uruguaye. Odtud se musíte dostat do Punty del Este, což můžete udělat autem, autobusem nebo taxíkem.

Nejlepší období k návštěvě Punta del Este je od prosince do března, kdy jsou teploty nejvyšší a příjemné. V létě může být hodně turistů a ceny mohou být vyšší, ale stále stojí za to navštívit toto magické místo.

Punta del Este nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou vodní sporty, rybaření, turistika, golfování a mnoho dalšího. Existuje také mnoho restaurací, barů a nočních klubů, kde si můžete užít příjemnou atmosféru a zábavu.

Kromě toho v Punta del Este najdete spousty luxusních hotelů, apartmánů a vil, kde si můžete užít úžasný pobyt. Některé z nich mají dokonce vlastní pláže, bazény, wellness centra a další vybavení.

Uruguay a zejména Punta del Este jsou ideální destinací pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném prostředí, obklopeni nádhernou přírodou a luxusem. S letenkou do Uruguaye se začíná nezapomenutelné dobrodružství, které si každý milovník krásného pobřeží určitě užije.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky