Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Botswana Baines Baobabs

Počasí Botswana Baines Baobabs


V Botswaně se nachází fascinující místo známé jako Baines Baobabs. Jedná se o skupinu dohromady devíti stromů baobabů, které byly pojmenovány po anglickém průzkumníkovi Thomasu Bainesovi, který je v roce 1862 vytvořil na své cestě do Zimbabwe.

Kromě toho, že tyto stromy jsou v Botswaně velkou turistickou atrakcí, jsou také fascinující z klimatického hlediska. Baobaby jsou velmi dobře přizpůsobené aridnímu klimatu, které panuje v Botswaně, kde průměrné úhrny srážek v některých oblastech dosahují pouhých 250 mm za rok.

V létě, které trvá od listopadu do února, jsou teploty obvykle velmi vysoké. Denní teploty se mohou pohybovat kolem 35 °C a v noci klesnou na příjemných 18 °C. V zimě, které trvá od května do srpna, jsou teploty o něco nižší a mohou se pohybovat kolem 25 °C během dne a 5 °C v noci.

I přes nízké srážky v Botswaně se v oblasti Baines Baobabs nachází řeka, která způsobila vytvoření oázy kolem těchto stromů. Díky ní se zde nachází mnoho živočišných druhů, včetně slonů, zebu, leopardů a krokodýlů. Turisté mohou navštěvovat tuto oblast a pozorovat zde tyto velké a ohrožené zvířata.

V Botswaně však mohou být i období sucha, což může mít vliv na pohled na Baines Baobabs. Půda je v této době mnohem suchá a stromy mohou vypadat mnohem méně vitálně. Nicméně, i když stromy nevypadají tak fantasticky jako za období dešťů, stále jsou impozantní a fascinující pro turisty, kteří chtějí zažít kousek afriky v plné kráse.

V každém případě, Baines Baobabs jsou skvělou volbou pro lidi, kteří chtějí zažít kousíček unikátní africké přírody, zatímco se zároveň těší na teplé počasí, které má Botswana nabídnout. Je to místo pro přírodovědné i vzpomínkové extatické turisty, kteří si chtějí odpočinout od světa a zapomenout na všechny nástrahy moderního života.


Dovolená Botswana Baines Baobabs


Botswana je země s bohatstvím přírody, fascinující flórou a faunou a kulturním dědictvím. Mezi nejvíce vyhledávané turistické atrakce patří jedno z nejkrásnějších místo v Botswana - Baines Baobabs. Tyto tři obrovské baobabové stromy, které málem posloužily jako terč stavitelů silnic, se se svou kouzelnou scenérií staly symbolem Botswany a ikonou cestovního ruchu.

Baines Baobabs se nacházejí asi 50 kilometrů jihozápadně od města Francistown a jsou jednou z nejpraktičtějších a nejlepších dopravních cest pro turisty, kteří chtějí vyzkoušet africkou divočinu ačkoli se nenacházejí uprostřed národního parku. Tyto gigantické stromy jsou sice impozantní, nicméně odvěké kmenu a obřích kořenů přinášejí na svět nový rozměr úcty a údivu vůči alikvótní kráse přírodních útvarů.

Každého, kdo se rozhodne navštívit Baines Baobab, musí vysvětlit a sdělit si fakt, jak jedinečné tyto stromy jsou. Tyto stromy se používají k jako přírodní křížovka pro místní zvířata a slouží jako zahradní nábytek pro místní obyvatele. Krása těchto úžasných stromů spočívá nejen v jejich velikosti, ale i v tom, že se v okolí nacházejí pouze trsy trávy a půda a žádné další stromy.

Kromě jejich nezvyklého vzhledu a výšky je pro turisty zajímavou atrakcí především fakt, že tyto stromy byly navštíveny jedním z nejvýznamnějších průzkumníků africké divočiny, Johnem Bainesem. Ten navštívil Botswanu v roce 1862 a poprvé objevil tuto krásu v jihozápadní části země.

Dnes jsou Baines Baobabs na seznamu světového dědictví UNESCO a turisté z celého světa se sjíždějí na Botswanu, aby se prošli mezi těmito ohromujícími stromy, obdivovali pozoruhodnou krajinu a vychutnávali si okouzlující atmosféru Botswany. Baines Baobabs jsou dokonalým útěkem z každodenního života a dávají návštěvníkům příležitost prozkoumat zázraky afričské divočiny.

Pokud máte možnost navštívit Botswanu, neváhejte a vyzkoušejte návštěvu Baines Baobabs. Tyto stromy jsou jedinečným zážitkem, který se vyrovná jen párům dalším míst v této světové části.


Ubytování Botswana Baines Baobabs


Baines Baobabs je jednou z nejikoničtějších přírodních památek Botswany. Nachází se v Makgadikgadi Pans National Park a je domovem pro sedm ohromujících baobabů, které byly vytvořeny slavným cestovatelem Thomasem Bainesem v roce 1862. Tyto baobaby se staly symbolem Botswany a přitahují tisíce turistů každý rok.

Aby si mohli vychutnat tyto památné baobaby, turisté si mohou najmout kemp Baines Baobabs, který se nachází v těsné blízkosti místa. Kemp se skládá z 10 stanů, každý s vlastním sociálním zařízením, sprchou a zdrojem elektrické energie. Kemp také nabízí společnou jídelnu, kde si hosté mohou vychutnat tradiční botswanské jídlo.

Kemp Baines Baobabs poskytuje turistům možnost nezapomenutelného zážitku v srdci africké přírody. Hosté mohou sledovat nádherné západy slunce za baobaby, poslouchat zvuky africké savany a pozorovat širokou škálu zvířat, která obývají okolní oblast. Některé z významných druhů zvířat, které zde žijí, jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, zebry a gazely.

Kromě pozorování volné přírody mohou hosté kempu Baines Baobabs navštívit nedaleké obytné vesnice, které jsou součástí mnoha kulturních programů. Cestovatelé si mohou užít tradiční tance a písně, provozované místními kmeny.

Celkově může být pobyt v kempu Baines Baobabs velmi záživným a nezapomenutelným zážitkem. Tento kemp nabízí základy pro příjemný a bezpečný pobyt s všemi potřebnými pohodlími, zatímco zákazníci si mohou vychutnat nádhernou botswanskou přírodu a její kulturní dědictví.


Letenka Botswana Baines Baobabs


Letenka Botswana Baines Baobabs: Zážitek ze srdce africké divočiny

Botswana je zemí plnou exotické divočiny a unikátní přírody. Jeden ze symbolů této krajiny jsou takzvané Baines Baobabs - nezapomenutelné 300 let staré baobaby, které každého návštěvníka zaručeně uchvátí. Pokud byste se chtěli tuto africkou krásu podívat, využijte letenku Botswana Baines Baobabs.

Baines Baobabs se nacházejí v Nxai Pan National Park ve střední Botswaně. Tyto impozantní stromy byly objeveny slavným anglickým malířem Thomem Bainesem v roce 1862. Dnes patří mezi nejvyhledávanější turistické atrakce Botswany. Když stojíte před těmito masivními stromy, pociťujete převrácenou perspektivu - stromy jsou tak velké, že nebudete moci odhadnout výšku ani obvod kmenů.

Ale nejen Baines Baobabs jsou důvody, proč si zamluvit letenku Botswana Baines Baobabs. Botswana je známá svými divokými zvířaty a ochranou přírody. V Nxai Pan National Park se můžete setkat se lvem, gepardem, zebrou, slonem, hyenou a mnoha dalšími druhy zvířat. Při procházce parkem se můžete také potkat s místními kmeny, kteří v mnoha ohledech dodržují tradiční způsob života.

Aby byl váš zážitek co nejkomfortnější, je nejlepší zamluvit si letenku Botswana Baines Baobabs v období sucha - březen až říjen. Protože se Baines Baobabs nacházejí v chráněném parku, je nutné respektovat pravidla a postupy - například zakazují se jízdy mimo silnice, aby nedošlo k poškození křehkého stanoviště.

Aby byl váš pobyt nejen krásný, ale i bezpečný, je vhodné vydat se do Botswany s cestovní agenturou, která se specializuje na tuto oblast. Nabízí cestovní balíčky, které zahrnují i vyhlídkové lety a ubytování v kempu.

Pokud hledáte letenku do Africké divočiny, Botswana je správnou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného. Baines Baobabs jsou jedinečným zážitkem, který ocení každý milovník přírody. Zamluvte si tedy letenku Botswana Baines Baobabs a buďte připraveni na dobrodružství plné exotických zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Baines Baobabs


1. Jak se dostanu k Baobabům v Botswaně?
- Baobaby Baines se nacházejí v Makgadikgadi Pans National Park. Doporučuje se najmout si auto nebo zaměstnat průvodce.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Baobabů?
- Nejlepší čas pro návštěvu Baobabů Baines je od dubna do října, kdy nejsou deště a mohou být přístupné.

3. Musím platit za vstup do parku, abych viděla Baobaby?
- Ano, musíte zaplatit poplatek za vstup do Makgadikgadi Pans National Park.

4. Jaké jsou jiné zájmové body v okolí?
- Kromě baobabů existuje v Makgadikgadi Pans National Park mnoho jiných zájmových bodů, jako jsou divoká zvířata, solné pláně a starobylé skalní kresby.

5. Můžu si s sebou vzít vstupenku do parku, abych ji ukázala na další den?
- Ne, vstupenky jsou platné pouze na konkrétní den a nemohou být přeneseny.

6. Kdy je nejlepší čas na pozorování divokých zvířat v Makgadikgadi Pans National Park?
- Nejlepší čas na pozorování divokých zvířat v Makgadikgadi Pans National Park je v době sucha, od července do října.

7. Je povoleno táboření v Makgadikgadi Pans National Park?
- Ano, je povoleno táboření v určených oblastech parku, ale je nutné získat povolení a dodržovat pravidla parku.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky