Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Francie Strasbourg

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Strasbourg


1. Jak se dostat do centra města Strasbourg z letiště?
Odpověď: Nejlepší způsob je jet tramvají (linka A) až do zastávky Grand Rue, která se nachází přímo v centru města.

2. Kde si mohu pronajmout kolo v Strasbourgu?
Odpověď: V městě je mnoho míst, kde si můžete pronajmout kolo, například u společnosti Vel'Hop nebo na výpůjčních stanovištích Vél'hop.

3. Jaké jsou nejlepší atrakce v Strasbourgu?
Odpověď: Mezi nejpřitažlivější místa patří katedrála Notre-Dame, historické centrum s kanály, Evropský parlament, Petite France a muzeum Alsaského regionu.

4. Kde se dá dobře najíst v Strasbourgu?
Odpověď: V centru města se nachází množství restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční elsaskou kuchyni a další místní speciality. Doporučujeme například restauraci Le Pont aux Chats nebo Au Crocodile.

5. Jaké jsou možnosti dopravy ve městě?
Odpověď: V Strasbourgu se nachází tramvajová, autobusová i trolejbusová síť. Kromě toho se můžete vydat na procházku nebo si pronajmout kolo.

6. Jaké jsou nejlepší obchody v Strasbourgu?
Odpověď: V centru města se nachází řada butiků, vintage obchodů i obchodních center. Mezi ty nejpopulárnější patří například obchodní dům Galeries Lafayette nebo koženkové zboží v obchodech La Maison alsacienne de Bager.

7. Kde se můžu ubytovat v Strasbourgu?
Odpověď: Město nabízí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po hostely a apartmány. Mezi populární hotely patří například Hotel Beaucour nebo Hotel Hannong.

8. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě blízko Strasbourgu?
Odpověď: V blízkosti města se nachází mnoho krásných lokalit, jako například historické město Colmar, hrad Haut-Koenigsbourg nebo pohoří Vogézy.

9. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Strasbourgu?
Odpověď: Nejlepší měsíce k návštěvě jsou jaro a podzim, kdy je počasí mírné a město není přeplněné turisty.

10. Kterou měnu používají v Strasbourgu?
Odpověď: Francouzskou měnou je euro.


Počasí Francie Strasbourg


Francouzské město Strasbourg, ležící ve východní části země, se může pochlubit rozmanitým klimatem. Vlivem blízkosti Rýna a Vosgeských hor se zde mísí vlivy kontinentálního a oceánského podnebí. Průměrná roční teplota zde dosahuje okolo 11°C.

V létě mohou být teploty ve Strasbourgu velmi vysoké a dosahovat až 30°C. V této době se zde vyskytují teplotní vlny a sucho. Srážky jsou v létě velmi omezené a mohou být velmi nepravidelné. Často dochází k prudkým a krátkým bouřkám.

Podzim v Strasbourgu přináší slunečné dny, ale také chladné rána a večery. Teploty se v této době pohybují kolem 10-15°C. Srážky jsou častější, ale zpravidla méně intenzivní než v létě.

Zima ve Strasbourgu bývá chladná a zasněžená. Teploty se mohou pohybovat i pod nulou a bývají kolem 3°C. Padající sněhové vločky a světlící vánoční výzdoba dávají Strasbourgu typickou a romantickou atmosféru.

Jarní měsíce jsou ve Strasbourgu charakteristické nevyzpytatelností počasí a trvalejší srážky. Teploty se zvyšují a v březnu již dosahují okolo 10°C. Květen je nese se sebou teploty nad 20°C.

Celkově lze říci, že počasí ve Strasbourgu není jednoduché a může být velmi nevyzpytatelné. Nicméně v každé roční době má své kouzlo a nabízí jinou atmosféru města.


Dovolená Francie Strasbourg


Francie patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě a město Strasbourg není výjimkou. Leží v severovýchodní Francii poblíž hranic s Německem a je hlavním městem regionu Alsasko. Město, které je součástí UNESCO, je proslulé svým historickým jádrem a řekou Rýn, která protéká jeho územím.

Strasbourg nabízí mnoho zajímavých památek, které stojí za návštěvu. Na prvním místě určitě stojí katedrála Notre-Dame de Strasbourg, největší gotická stavba v Evropě. Točité schodiště vedoucí na vyhlídkovou terasu nabízí skvělý výhled na město. Kromě toho se v katedrále nachází slavný hodinový stroj z 19. století, který každý den v poledne předvádí svůj mechaničtí ořešáček.

Další významnou památkou je La Petite France, nejstarší část města, která se nachází v historickém jádru a je výborným příkladem středověké architektury. Malebné domy s dřevěnými troubami a květinami ve střeše dotvářejí idylickou atmosféru.

Strasbourg je také proslulý svými kanály, které se staly symbolem města. Můžete si zde zapůjčit malou loďku a projet se po nich, což je skvělý způsob, jak si užít pohled na město z jiné perspektivy.

Pokud máte rádi umění, rozhodně byste neměli vynechat muzeum Alsaského regionu, které se nachází v bývalém dominikánském klášteře. Zde se můžete dozvědět více o historii a kultuře Alsaska, stejně jako o výrobcích, z nichž je region proslulý, jako jsou například sklo, keramika nebo kožené zboží.

Objevování Strasbourgu si vyžádá několik dní, takže pokud sem přijedete na dovolenou, můžete si užít i další atrakce v okolí. Například můžete navštívit město Colmar, které je proslulé svými malebnými uličkami a pestrými trhy, nebo zamířit do nádherného zámku Haut-Koenigsbourg.

Strasbourg spojuje francouzskou a německou kulturu díky své poloze při hranicích obou zemí. Zajímavým faktem je, že místní mluví dialektem, který se nazývá alsaský, a také francouzsky a německy. Toto multikulturní prostředí dodává městu uvolněnou a přátelskou atmosféru.

Většina turistů tráví Strasbourgem pouze jednoho dne, ale pokud sem přijedete na delší dobu, nabídne vám mnoho příležitostí k odpočinku a procházkám. Město je navíc proslulé vynikající kuchyní, zejména pokrmy z ryb a bezlepkového pečiva.

Francie je neuvěřitelně pestrá země s bohatou historií, kulturou a památkami a Strasbourg je jen jedním z mnoha skvostů, které zde můžete objevit. Rozhodně stojí za to sem zavítat na dovolenou a užít si nevšední zážitky.


Letenka Francie Strasbourg


Letenka na strastburské letiště – francouzská brána k Evropě

Strasbourg je městem, které se nachází v Alsasku, regionu východní Francie. Jeho historické centrum patří mezi největší atrakce celé Francie, a to především díky tomu, že se zde nachází množství kulturních a historických památek. Navštívit Strasbourg můžete z různých částí světa, včetně České republiky. Dostat se sem můžete autem, vlakem, autobusem, ale nejrychlejší cestou je samozřejmě letadlo. Letenky na letiště ve Strasbourgu zakoupíte jednoduše online.

Jak se dostat z Letiště v Praze na Letiště ve Strasbourgu?

Letadlo je ideální dopravní prostředek, jak se dostat z Prahy do Strasbourgu. Letové řády letů jsou poměrně časté, takže si snadno vyberete takový let, který vám bude vyhovovat.

Většina letů z Prahy do Strasbourgu obsluhují aerolinky Air France, KLM nebo Lufthansa. Tyto letecké společnosti nabízejí různé tarify letenek, podle kterých můžete volit mezi různými cenami. Běžně si letenku na letiště v Strasbourgu můžete koupit za cenu od 2 000 Kč až do několika tisíc korun. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na termínu letu a sezóně.

Nejlevnější lety na letiště ve Strasbourgu bývají přímé lety, které trvají zhruba hodinu a čtvrt. Pokud si ale chcete ušetřit nějaké peníze, můžete zvolit i nepřímý let, který Vás zavede nejdříve do Paříže nebo Frankfurtu a odtud Vás pak dovezou do Strasbourgu.

Co se dá v Strasbourgu vidět?

Strasbourg je město s velkou historií a kulturním dědictvím, takže zde najdete řadu památek a atrakcí. Mezi nejvýznamnější patří katedrála Notre-Dame, historická čtvrt La Petite France, Evropská čtvrť, Palais des Rohan nebo Orangerie Park.

Nejlepší dobu pro návštěvu Strasbourgu je v období Vánoc, kdy se zde koná slavný trh s vánočními ozdobami a cukrovím. Pokud rádi ochutnáváte nové pokrmy, pak byste měli vyzkoušet některou z tradičních alsaských specialit, např. kougelhopf, tarte flambée nebo baeckeoffe.

Strasbourg je také jedním ze symbolů Evropské unie a sídlem Evropského parlamentu. Pokud se zajímáte o politiku, můžete navštívit tuto čtvrť a prohlédnout si významné budovy jako např. Palais de l'Europe nebo Parlament Europey.

Strasbourg je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolních měst a oblastí, např. do Colmaru, Mulhouse či do Vosges.

Jak vidíte, Strasbourg má co nabídnout nejen turistům, ale i návštěvníkům se specifickými zájmy a zároveň není těžké se sem dostat. Stačí si zakoupit letenku na letiště ve Strasbourgu a zbytek závisí už jen na vás a vašich plánech.


Ubytování Francie Strasbourg


Francie je země s bohatou historickou a kulturní tradicí, která patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na světě. Mezi města, které si získávají srdce turistů, patří i Strasbourg. Toto město ležící na východě Francie je hlavním městem regionu Alsaska a nabízí mnoho zážitků nejen pro turisty, ale i pro obyvatele.

Když přichází na ubytování, tak Strasbourg nabízí řadu možností. Pokud hledáte elegantní a pohodlné ubytování, pak byste měli zamířit do jednoho z mnoha luxusních hotelů, které jsou v centru města. Tyto hotely nabízejí stejně elegantní a pohodlné pokoje, jako na které jsou turisté zvyklí z hotelů v jiných evropských městech. Tyto hotely často disponují terasou s výhledem na město, kde si můžete vychutnat sklenku dobrého vína a krásný výhled.

Pro cestovatele, kteří hledají možnosti ubytování s nižší cenou, nabízí Strasbourg také možnost hostelů. Tyto ubytovny se nacházejí v různých částech města, takže si můžete vybrat podle toho, co chcete prozkoumat v první řadě. Hostely nabízejí různé typy nábytku - od společných pokojů až po pokoje se soukromou koupelnou. Hostely jsou ideální pro mladé cestovatele, kteří chtějí cestovat za nižší ceny a poznávat místní kulturu v plném rozsahu.

Další možností pro ubytování v Strasbourgu je Airbnb. Tento nový druh ubytování se stal velmi populárním po celém světě, a tak také v Strasbourgu. Airbnb nabízí velký výběr apartmánů, které jsou rozloženy po celém městě. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí být blíže k místnímu životu a místním trhům a restauracím.

Nakonec možná nejlepší a nejautentičtější způsob ubytování v Strasbourgu - byty v domcích. Tento typ ubytování nabízí turistům snadný přístup k místním trhům, jídla a nápojů v místních obchodech a vynikajících restauracích, jakož i příležitost poznat a vstoupit do místní kultury. Byty v domcích jsou ideální pro páry, rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit více času venku a prozkoumávat město.

Strasbourg je elegantní město s množstvím historie, kultury a zábavy. Nabízí vám různé typy ubytování, které se hodí pro každého turistu. Ať už hledáte luxusní hotel, hostel, Airbnb nebo byt v domě, disponuje město Strasbourg všemi možnostmi ubytování, které si jen můžete přát. Přijďte a objevte kouzlo tohoto neuvěřitelného města a během pobytu se cítíte jako místní obyvatel.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky