Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Blarney Castle

Ubytování Irsko Blarney Castle


Blarney Castle je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Irsku. Nachází se v blízkosti města Cork a je známý pro svůj Blarney Stone, který údajně přináší štěstí a mluvčí schopnosti. Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, můžete si také užít nádhernou scenérii a historické památky, které zde najdete.

Pokud hledáte ubytování poblíž Blarney Castle, máte na výběr několik možností. V blízkosti se nachází několik hotelů, hostinců a B&B, takže si snadno najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

B&B Blarney Stone Guesthouse se nachází v centru městečka Blarney a je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko hradu i ostatním památkám v této oblasti. Pokoje jsou prostorné a pohodlně zařízené, s výhledem na zahradu. Hosté zde mohou využít různé služby, jako je například zdarma parkoviště, rychlý internet a snídaňový servis.

Dalším zajímavým ubytováním v této oblasti je Cork Airport Hotel, který se nachází asi 15 km od Blarney Castle. Pokoje zde jsou prostorné a moderně zařízené, s výhledem na letiště nebo na okolní krajinu. Hotel nabízí také různé služby a vybavení, jako je fitnes centrum, bar a restaurace, sauna a parkoviště.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro Liss Ard Estate, který se nachází asi 40 km od Blarney Castle. Tento hotel je ideální pro ty, kdo hledají klid a soukromí, a nabízí nádherný výhled na jezero. Pokoje zde jsou velké a luxusně zařízené, s vlastním balkonem a koupelnou. Hotelový areál je obklopen vlastní zahradou, kde se můžete projít a těšit se na nádhernou přírodu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu ubytování, určitě si užijete návštěvu Blarney Castle. Tento hrad a jeho okolí jsou plné historických a kulturních památek, které stojí za návštěvu. Pokud máte dostatek času, můžete se také vypravit na výlet do okolního kraje a objevit další krásy Irska.


Dovolená Irsko Blarney Castle


Irsko je země plná kouzla, malebných krajů a okouzlující irské kultury. Pokud plánujete letní dovolenou, určitě byste neměli zapomenout na krásné irské ostrovy. Mezi nejznámější a nejoblíbenější turistické atrakce v Irsku patří hrad Blarney Castle.

Hrad Blarney Castle se nachází v jižní části Irska, nedaleko od města Cork. Je to starobylá stavba, která pochází z 15. století. Blarney Castle je navštěvovaný kvůli jeho tajemnému kameni blarney, kterým se může každý návštěvník osékat. Podle irské legendy kámen umožňuje každému, kdo ho políbí, získat dar řeči a vtipu.

Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, nemůžete si nechat ujít žádnou z jeho neuvěřitelných částí. Hrad s celkovou výškou 27 metrů má osm podlaží a kromě kamenů blarney ukrývá také řadu dalších zajímavostí. K návštěvě určitě patří staré kostely, zahrady s vodopády a opevněním, věž s věžičkami a další množství historických budov.

Jedna z nejzajímavějších částí hradu je však určitě jeho proslulá kamenná brána. Je to kouzelné místo, kde se návštěvníci mohou pokusit políbit kámen blarney a získat tak nejlepší vlastnosti irské řeči.

V okolí hradu si můžete také užít krásy irské přírody. Na fotografiích toto místo vypadá jako z pohádky. Rozlehlé zahrady s množstvím květin a zelené trávy jsou výjimečnou přírodní krásou.

Pokud plánujete navštívit tuto lokalitu, nezapomeňte si zarezervovat dostatečný čas. Je zde tolik toho k vidění a prozkoumání, že určitě nechcete nic propásnout. Po celý rok se zde konají různé akce, především festivaly, které vám nabídnou další možnosti na poznávání a zábavu.

Irsko a hrad Blarney Castle jsou opravdu kouzelnou kombinací pro řadu turistů. Pokud rádi cestujete a nechcete si nechat ujít jedno z nejkrásnějších míst Irska, na Blarney Castle se jistě těšte. Budete si zde užívat neopakovatelnou atmosféru, historicky i přírodně bohaté okolí a zároveň se stanete součástí jedinečné irské tradice.


Počasí Irsko Blarney Castle


Irsko je země, která je známá svým deštivým a vlhkým počasím. Mnoho turistů se vydává do Irska, aby si prohlédli krásné zelené krajiny, ale často se setkávají se špatným počasím. Když si ale plánujete návštěvu Blarney Castle, můžete se setkat s překvapením - počasí bývá zde obvykle o něco lepší než v jiných částech země.

Blarney Castle se nachází v okolí Corku, což je město v jižní části Irska. Proslavil se zejména díky Blarney Stone, což je kámen v poloze nad věží, který se údajně dotkne každým, kdo si jej políbí, a získá tak "dar řeči". Kromě Blarney Stone je zde ale také mnoho jiných památek, které stojí za prohlídku, například park a zahrady kolem hradu.

Co se týče počasí v této oblasti, můžeme říci, že je zde mírné a vlhké klima. To znamená, že se zde nedočkáte vysokých teplot ani sucho. Průměrná teplota se pohybuje okolo 10-15 °C v průběhu celého roku. V období června až srpna mohou být teploty vyšší, ale i tak se nedočkáte výrazného tepla.

Co se týče srážek, v této oblasti je jich hodně. Průměrné srážky se pohybují okolo 800 až 1000 mm za rok, což je hodně ve srovnání s jinými částmi Evropy. Nejvlhčí období jsou zde zimní měsíce, kdy je častější déšť.

Nicméně, když navštívíte Blarney Castle během letních měsíců, můžete se setkat s tím, že počasí bude o něco slunečnější. V létě se v severní Evropě obvykle vyskytuje tzv. "high pressure system", který přináší stabilní a slunečné počasí. I když se nejedná o pravidlo, můžete se setkat s tím, že během vaší návštěvy v létě bude slunce svítit a budete mít příjemné počasí pro procházku kolem hradu a parku.

Ať už se setkáte s jakýmkoliv počasím, návštěva Blarney Castle stojí za to. Když máte štěstí a počasí bude slunečné, můžete si užít krásné výhledy a procházku kolem hradu a parku ještě více. Pokud se vám ale proti počasí postaví déšť a vlhkost, nevzdávejte se a vezměte si s sebou deštník, abyste si mohli užít všechny okamžiky vaší návštěvy.


Letenka Irsko Blarney Castle


Irsko je zemí bohatou na historii a kulturou, díky které se stala velmi oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jedno z nejznámějších míst, které návštěvníky zaujme, je Blarney Castle.

Blarney Castle se nachází v blízkosti města Cork na jihozápadě Irska. Je to starobylý hrad, který pochází ze 13. století a svými krásnými zahradami a mnoha zajímavostmi přitahuje každoročně řadu turistů.

V Blarney Castle se nachází i Blarney Stone, který je velice významný pro místní obyvatele. Podle legendy, když si políbíte Blarney Stone, získáte schopnost přesvědčit druhé lidi a lásku k Irsku. Políbit kámen ale není zrovna jednoduchý úkol. Kámen se totiž nachází na vrcholu hradní věže, ke které se musíte vyšplhat po schodech.

Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, měli byste si v první řadě zajistit letenku do Irska. Většina klientů preferuje levné letenky, které nezatíží jejich rozpočet. Proto je velice důležité hledat nabídky na internetu a srovnávat ceny letenek různých společností.

Jednou z doporučených destinací pro nákup letenek do Irska je Ryanair.com. Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, která provozuje lety z mnoha evropských destinací do Irska. Nabízí nízké ceny a rychlý a pohodlný způsob dopravy.

Jakmile máte letenku do Irska zakoupenou, můžete se těšit na krásy irské přírody, velké množství kulturních památek a nebeskou chuť irského whisky. Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, určitě si užijete krásný den a budete mít zajímavou zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Blarney Castle


Otázky:

1. Jak se dostanu do Blarney Castle?
2. Jaké jsou otevírací hodiny Blarney Castle?
3. Kolik stojí vstupenka do Blarney Castle?
4. Proč je Blarney Stone tak populární?
5. Jaký je vztah mezi Blarney Castle a Blarney Stone?
6. Co dalšího mohu v Blarney Castle vidět?
7. Můžu se dotknout Blarney Stone?
8. Je v Blarney Castle nějaké parkoviště?
9. Je vhodné Blarney Castle navštívit s dětmi?
10. Jak dlouho trvá prohlídka Blarney Castle?

Odpovědi:

1. Blarney Castle se nachází v obci Blarney, asi 8 km od města Cork. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem, autem nebo na kole.
2. Otevírací hodiny se mění v závislosti na ročním období, ale obvykle je zámek otevřen od rána do večera. V letních měsících jsou otevřené déle než v zimě.
3. Cena vstupenky na celodenní vstup do Blarney Castle se pohybuje asi kolem 20 EUR.
4. Blarney Stone je známý díky tradici, kterou si místní lidé udržují již desítky let - podle této tradice může každý, kdo se na kámen dotkne, získat schopnost mluvit s výjimečnou obratností.
5. Blarney Castle je zámek, kde se nachází Blarney Stone - kámen, který je umístěn na vrcholu zdi zámku. K vidění je zámek i věže, kde je kámen umístěn.
6. Na zámku Blarney Castle můžete vidět také krásné zahrady, starobylé věže a další zajímavá místa k návštěvě.
7. Ano, můžete se dotknout Blarney Stone, ale musíte se k němu dostat tím, že se nakloníte z věže a ohnete se zpětně nejprve jen zímou!
8. Ano, v blízkosti zámku je placené parkoviště pro osobní vozidla.
9. Blarney Castle je určitě vhodné místo k návštěvě s dětmi. Děti si užijí chvíle v krásných zahradách zámku a zábavou u Blarney Stone.
10. Prohlídka Blarney Castle trvá asi 1 - 2 hodiny, v závislosti na tom, kolik času se rozhodnete strávit v zahradách.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky