Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Saúdská Arábie Empty Quarter (Rub' al Khali)

Letenka Saúdská Arábie Empty Quarter (Rub' al Khali)


Rub' al Khali, což v překladu znamená "prázdná čtvrtina", je jedním z největších písečných pouští na světě a rozkládá se na území Saúdské Arábie, Ománu, Spojených arabských emirátů a Jemenu. Pokud hledáte neuvěřitelnou adrenalinovou zábavu, je toto místo přesně to, co potřebujete.

Přestože se na první pohled může zdát, že v písku není mnoho zajímavého k vidění, Rub' al Khali je skutečně jedinečným místem na Zemi. Působivé písečné duny se zde mohou vypínat až do výšky 250 metrů a v kombinaci s nádherným slunečním západem může tato poušť nabídnout jedinečnou a nezapomenutelnou vizuální podívanou.

Nejlepším způsobem, jak si užít této zážitkové největší písečné pouště na světě, je pronajmout si džíp a vydat se na dobrodružnou jízdu po písku. Pokud si však nechcete řídit sprející se džíp na vlastní pěst ještě více se vám bude hodit místní průvodce. Vezmou vás na místa, kam se s džípem těžko dostanete a vyzkoušíte si jízdu na saních na písku, což vám zajistí jedinečný zážitek.

Pouštní kempy jsou také k dispozici pro ty, kteří chtějí prožít celý víkend v této nádherné a exotické krajině. Přestože v poušti samostatně spát není pro každého, několik nocí strávených pod hvězdami na stěnách Rub' al Khali vás zaručeně upoutají a zanechají nezapomenutelný dojem.

Poušť Rub' al Khali je oblastí s nehostinným klimatem, takže návštěvníci by měli dbát na dostatečný přísun vody a oblékat se v jasně barevném oděvu, který chrání před sluncem, prašností a horkem. Počasí je nejspíše nejlepší během zimy, kdy se teploty pohybují kolem 20 °C.

Cestovatelé z celého světa již přišli na to, jak užít této oblasti svou dovolenou a nejlepším způsobem, jak se dostat do Rub' al Khali, je koupit si letenku do Saúdské Arábie a odtud si na místě pronajmout džípa. Pokud hledáte něco, co nikde na světě nenajdete, Rub' al Khali je pravé místo, kde se vám podaří splnit vaše sny o dobrodružství.


Ubytování Saúdská Arábie Empty Quarter (Rub' al Khali)


V Saúdské Arábii se nachází jeden z největších písečných pouští na světě - Empty Quarter nebo Rub' al Khali.

Tento rozlehlý písečný moře měří více než 650 000 km² a rozkládá se přes čtyři země - Saúdskou Arábii, Omán, Spojené arabské emiráty a Jemen. Empty Quarter je jedním z nejsušších míst na planetě, kde se srážky vyskytují jen zřídka a vodní zdroje jsou velmi omezené.

Přestože se to může zdát neuvěřitelné, oblast Rub' al Khali je domovem několika kmenů a etnických skupin, kteří se zde přizpůsobili extrémním podmínkám. Někteří z nich se živí kočovným pastevectvím, jiní zase obchodem s arabskými koňmi nebo těžbou ropy.

Pokud se rozhodnete navštívit Empty Quarter, můžete zkusit celou řadu různých zážitků a aktivit. Existují organizované výlety v písečných dunách, jízda na velbloudech, noční safari za hvězdami a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří hledají naprostý klid a odpočinek, nabízí Empty Quarter také několik luxusních ubytovacích zařízení v podobě luxusních táborů s veškerými pohodlími. Tyto tábory nabízejí nejen pohodlné pokoje a velkolepé styly, ale také relaxační procedury, jako jsou masáže a tradiční saúdskoarabské lázně.

Většina ubytování v Rub' al Khali se nachází na okrajích pouště a mohou být dosaženy pouze v off-road vozidle. Z tábora se můžete vydávat na různá dobrodružství v okolí, jako je kempování pod hvězdami, sledování západu slunce nebo jízda na velbloudech.

Při výběru ubytování v Empty Quarter byste měli brát v úvahu, že se jedná o velmi odlehlou oblast s omezenou možností občerstvení a pitné vody. Zkontrolujte, zda vámi zvolený tábor nabízí dostatek pitné vody a jídla.

Celkově je Empty Quarter skvělým místem pro ty, kteří hledají dobrodružství a neobvyklý zážitek. Síla a rozlehlost této pouště zanechají hluboký dojem na každém návštěvníkovi.


Počasí Saúdská Arábie Empty Quarter (Rub' al Khali)


Saúdská Arábie je země, která je známá především svými rozsáhlými pouštěmi. Jednou z nejznámějších a nejrozlehlejších je poušť Empty Quarter, v arabském jazyce známá jako Rub' al Khali.

Tato poušť se rozkládá na území čtyř států: Saúdské Arábie, Ománu, Spojených arabských emirátů a Jemenu. Celková rozloha této pouště je více než 650 000 km², což z ní činí největší písečnou poušť na světě.

Počasí v této oblasti je extrémně horké a suché. Teploty se v letních měsících mohou vyšplhat až na 50 °C, zatímco v zimních měsících klesají na 10-15 °C. Nejmenší srážky se v této oblasti vyskytují v průměru jednou za pět let a většinu času je zde pouze naprostá sucho.

Vzhledem k takovým extrémním podmínkám je tato poušť velmi obtížným terénem pro přežití. Přesto zde existuje mnoho organismů, jako jsou velbloudi, ještěrky a plazi, kteří se dokázali přizpůsobit těmto extrémním podmínkám pro život. Zvláštním jevem jsou také obrovské písečné duny, které mohou dosahovat výšky až 250 metrů.

Poušť Empty Quarter má také velký historický význam. V této oblasti se totiž nacházejí pozůstatky mnoha archeologických nalezišť, jako jsou pozůstatky města Ubar a pevnosti al-Rowdha.

Celkově se poušť Empty Quarter může zdát jako nepřátelské a neosídlené místo, ale pro některé je právě tato odlehlost a jedinečnost této oblasti přitažlivá. Návštěvníci z celého světa přijíždějí, aby si prohlédli tyto impresivní duny a vytvořili si nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Saúdská Arábie Empty Quarter (Rub' al Khali)


Rub' al Khali, také známé jako Empty Quarter, je největší písečná poušť na světě s rozlohou 650 000 kilometrů čtverečních a rozkládá se převážně v jižní části Saúdské Arábie. Toto mohutné území více než jakákoli jiná poušť na světě ztělesňuje ducha dobrodružství a vášně pro přírodní krásy.

Pokud uvažujete o dovolené v Saúdské Arábii, navštívit Empty Quarter by měla být jedna z vašich priorit. Toto místo nabízí nevšední zážitek, abyste se přiblížili původnímu životu v poušti a naslouchali její neuvěřitelné kráse a tišině.

Cestou do Empty Quarteru budete mít možnost prozkoumat množství mírných hor a skalnatých oblastí okolo pouště. Můžete se projít v pořádku značených cestách nebo se vydat na vlastní cestu ve spolupráci s místními průvodci, kteří vám budou moci ukázat všechna tajemství tohoto neuvěřitelného místa.

Při plánování vaší dovolené v této oblasti si můžete vybrat i mezi různými aktivitami. Povolení k lovu je často omezené, ale stále můžete zkusit základy stavby tábořiště, poznat prostředí a kouzlo pouště a užít si vynikající pouštní jídlo v tábořišti.

Empty Quarter nabízí nespočet příležitostí pro milovníky adrenalinu. Můžete se vydat na oázy, v poklidu po odpočinku na bílém měkkém písku, užít si horolezení a horolezectví nebo se cítit jako v ukázkách Star Wars v rolige po pískových dunách. Pokud máte rádi tiché zážitky, můžete prozkoumat poušť na velbloudech či se vydat na procházku v noci do pouště, kdy se obejvují různé hvězdné konstelace, čarodějnické měsíce a další záhadné noci.

Není to jen obyčejná poušť. Je to dramatická krajina, plná dramatických hor a údolí, které jsou úchvatné a zároveň zahalují tajemství o tisíciletí. Vydejte se s místními průvodci na pouštní dobrodružství, užijte si chladivé koupání v oázách a poznejte neobyčejné archeologické nálezy v této oblasti. Pokud hledáte něco skutečně nezapomenutelného na vaší dovolené, neváhejte navštívit Empty Quarter.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Empty Quarter (Rub' al Khali)


1. Co je Empty Quarter a kde se nachází?

Empty Quarter nebo Rub' al Khali je největší písečná poušť na světě, která se nachází hlavně v jihovýchodní části Saúdské Arábie, ale také zasahuje do Ománu, Spojených arabských emirátů a Jemenu.

2. Jaký je rozsah Empty Quarter?

Empty Quarter se rozprostírá na ploše přibližně 650 000 km².

3. Jaké jsou klimatické podmínky v Empty Quarter?

Empty Quarter má extrémně suché a horké podnebí, s letními teplotami, které mohou dosáhnout až 50 °C.

4. Jaká zvířata obývají Empty Quarter?

V prázdné čtvrti lze najít několik druhů hadů a drobných hlodavců, stejně jako některé druhy netopýrů a plchů. Pastevci pouště také využívají dromedáry k přepravě zboží a zásob.

5. Můžu v prázdné čtvrti cestovat?

Cestování v prázdné čtvrti je velmi náročné a doporučuje se to jen zkušeným dobrodruhům s vysokými úrovněmi zkušeností v pouštních podmínkách. Většina návštěvníků si raději pronajímá místního průvodce, aby se vyhnuli rizikům a podpořili místní ekonomiku. Kromě toho je doporučeno dodržovat místní zákony a být velmi obezřetným.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky