Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Turkmenistán Bakharden Underground Lake

Počasí Turkmenistán Bakharden Underground Lake


V Turkmenistánu se nachází mnoho zajímavých míst a přírodních útvarů, a jedním z nich je Bakharden Underground Lake. Tento jezero se nachází v poušti Kara-Kum, asi 100 kilometrů na jihovýchod od města Ashgabat.

Bakharden Underground Lake je jedním z největších vodstev v Turkmenistánu a zároveň patří mezi jednu z nejhlubších jeskyní na světě. Měří asi 75 metrů na délku a je téměř 40 metrů hluboké. Je naplněno sladkou vodou, která pochází především z dešťů a sněžení v horách Pamíru, ležících na hranici s Afghánistánem.

Jako podzemní jezero je Bakharden Underground Lake velmi zajímavým místem. V jeskyni, ve které se nachází, se udržuje trvalá teplota kolem 20 stupňů Celzia, což umožňuje existenci specifických druhů ryb i jiných živočichů, kteří se zde mohou vyskytovat. Jedná se například o slepé sumce, kteří se dokáží orientovat ve tme a loví pomocí speciálních výrůstků na hlavě, tzv. tykadel.

Bakharden Underground Lake je přístupný pouze zvláštními potápěčskými expedicemi, které jsou organizovány pouze v letních měsících. Důvodem je především obtížnost cesty, která vede přes písečné duny a oblasti s velkými teplotními výkyvy. Protože se jedná o podzemní jeskyni, kde není možné použít běžné potápěčské vybavení, je nutné použít speciální technologie a vybavení, které je schopné odolat vysokému tlaku a nedostatku kyslíku.

Co se týče počasí, v oblasti Bakharden Underground Lake panuje převážně kontinentální podnebí, což znamená velké teplotní výkyvy mezi letními a zimními měsíci. V letních měsících se teploty mohou pohybovat až kolem 50 stupňů Celzia, zatímco v zimě dochází k prudkým mrazům.

Vzhledem k náročnosti a ojedinělosti této expedice je Bakharden Underground Lake považován za velmi vzácné a zvláštní místo, které stojí za návštěvu pro každého dobrodruha a milovníka přírody.


Dovolená Turkmenistán Bakharden Underground Lake


Turkmenistán Bakharden Underground Lake: Tajemná oáza v poušti

Turkmenistán je země, která není příliš známá mezi turisty. Skrytá vnitrozemským poloostrovem mezi Íránem a Afghánistánem, je to země s velkým potenciálem pro dobrodružství a objevování. Jedním z nejzajímavějších míst v zemi je podzemní jezero Bakharden, které se nachází uprostřed karakumské pouště.

Podzemní jezera jsou v Turkmenistánu poměrně běžné. Vyskytují se podél vodních cest, vytvářených podzemními prameny, které se protrhují skrz vápencové vrstvy. Bakharden je však jiné. Je to rozlehlé jezero s vodou, která se získává z podzemního proudu pod Můstekem Kugitang. Voda je napájena ze sněhového tání na vrcholcích hor na hranicích s Afghánistánem.

Bakharden je celoročně teplé, s teplotou vody kolem 22°C. Protože se nachází v podzemí, jezerní voda je průzračná a vynikající pro potápění. Nejrůznější druhy ryb, včetně candáta, žijí v jezeře a podél jeho vodních cest.

Poblíž jezera můžete vidět oázy, které se lesknou v oblasti pouště. Existují četné vesnice a obce v okolí jezera, a mnoho z nich se živí zemědělstvím. Tento region je bohatý na pěstování ovocných stromů, citrusových plodů a zeleniny. Islámská architektura jevelmi zřejmá v celé oblasti, spolu s dalšími exotickými stavbami, které jsou velmi typické pro zdejší turkmenskou kulturu.

Bakharden je také velmi populární mezi turisty a cestovateli z celého světa. Ti, kteří Berušání vyhledávají, nemohou opustit Turkmenistán, aniž by navštívili toto krásné a tajemné místo v poušti.

Pokud hledáte něco, co přesahuje běžné turistické zážitky, pak je návštěva Turkmenistánu a Bakhardenu tou správnou volbou pro vás. Tyto místa nabízejí jedinečné zážitky a dobrodružství, které stojí za to zažít. Tak co čekáte? Vydajte se na cestu a odhalte největší tajemství Turkmenské republiky!


Letenka Turkmenistán Bakharden Underground Lake


Turkmenistán je země s bohatou historií, úchvatnou přírodou a mnoha přírodními památkami. Jedním z nejvíce fascinujících míst je podzemní jezero Bakharden, ležící v severní části země. Pokud hledáte nevšední zážitek, pak neváhejte a pořiďte si letenku do Turkmenistánu.

Bakharden Underground Lake je skrytý unikátní přírodní útvar, který se nachází ve stepi, zhruba 100 km od turkmenského města Turkmenabat. Podzemní jezero bylo objeveno v roce 1968, kdy vrtáci pro puščavské ropné pole narazili na podmořské vrstvy, jež nasměrovaly jejich sondy do prázdného prostoru. Od té doby je toto místo cílem výletů nadšených turistů a cestovatelů z celého světa.

Jezerem se proplouvá na speciálních loďkách, což je zážitek, který jistě nezapomenete. Voda v podzemním jezeře je vytvořena z podzemních pramenů, které jsou zatlačovány pod zem, zatímco krajina okolo se rozpíná do stepi. Díky této kombinaci, jsou vody v jezeře velmi čisté a průzračné, což je jedním z faktorů, které k němu přitahují návštěvníky.

Zajímavým faktorem podzemního jezera Bakharden není pouze jeho voda, ale i podmínky, za nichž se nachází. Voda je skryta na hloubce 50 metrů pod zemí a chemické složení vody se liší od složení vody na povrchu země. Voda v podzemním jezeře má vyšší obsah solí a minerálů, což ji činí léčivou a regenerační pro lidské tělo. Je tedy ideální pro koupání a potápění, což je zábava, kterou můžete v podzemním jezeře Bakharden vyzkoušet.

Turkmenistán je země, která se rychle rozrůstá a modernizuje, což je pozorovatelné při pohledu na města, která nabízejí moderní plánování a architekturu. Pokud si však chcete užít krásy turkmenské přírody v plné kráse, Bakharden Underground Lake je pro vás to pravé místo. Skvělá přírodní krása a tajemství, ležící pod zemí v největší a nejrozmanitější poušti na světě, je zážitkem, který byste neměli minout. Pokud tedy hledáte nová dobrodružství, pořiďte si letenku do Turkmenistánu a navštivte podzemní jezero Bakharden.

Foto zdroj: Shutterstock.com.


Ubytování Turkmenistán Bakharden Underground Lake


Turkmenistán, stát v střední Asii, se může pyšnit mnoha přírodními krásami a zajímavými místy. Jedno z nich je Bakharden Underground Lake, které se nachází v blízkosti města Bakharden, ve střední části země. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, měli byste vědět, že v okolí najdete mnoho možností pro ubytování.

Základní informace

Bakharden Underground Lake je velký podzemní jezero, které se nachází v podzemní jeskyni. Měří zhruba 75 metrů na délku, 35 metrů na šířku a hloubka dosahuje až 20 metrů. V rychlém proudu vody dávají vyniknout podvodní jeskyně, které jsou ukryty pod hladinou.

Ubytování v Bakharden

Pokud plánujete návštěvu Bakharden Underground Lake, měli byste se rozhodnout pro ubytování v městě Bakharden nebo v jeho okolí. V oblasti se nacházejí hotelské komplexy, rodinné penziony i kempy.

Jako pohodlné řešení se nabízí ubytování v jednom z hotelů v městském centru Bakharden. Tyto hotely nabízejí různé typy pokojů, např. jednolůžkové, dvoulůžkové a apartmá.

Pokud hledáte turistickou ubytovnu nebo kemp, můžete se rozhodnout pro jednu z následujících variant:

- Kempy v blízkosti jezera Bakharden Underground, které umožňují přímý přístup na jezero.
- Rodinné penziony a hostely, které nabízejí cenově dostupné ubytování v okolí jezera.

Při výběru ubytování si můžete vybrat ze široké nabídky služeb a zajistit si nezapomenutelný zážitek z návštěvy Bakharden Underground Lake.

Co vidět v Bakharden?

Kromě Bakharden Underground Lake najdete v okolí města i další zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Například:

- Národní park Kugitang, který se nachází zhruba 50 km od Bakharden, je domovem mnoha druhů zvířat.
- Město Mary, které se nachází asi 200 km od Bakharden. V městě najdete mnoho kulturních památek, jako je např. Muzeum historie a kultury Turkmenistánu.

Pokud plánujete návštěvu Bakharden, nezapomeňte si naplánovat seznam všech míst, které chcete vidět a aktivit, které si chcete v okolí vyzkoušet. Díky tomu budete moci lépe naplánovat svůj pobyt, najít si vhodné ubytování a vychutnat si krásy této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Bakharden Underground Lake


Dotaz: Kde se nachází Bakharden Underground Lake?
Odpověď: Bakharden Underground Lake se nachází v Turkmenistánu, v horách Kopet Dag.

Dotaz: Jak se dostanu k Bakharden Underground Lake?
Odpověď: Neexistuje žádná veřejná doprava, která by vás zavedla k jezeru. Musíte si najmout vlastního řidiče nebo průvodce, abyste se dostali k jezeru.

Dotaz: Jaká je velikost Bakharden Underground Lake?
Odpověď: Přesné rozměry jezera nejsou známy, ale je to jedno z největších podzemních jezer v Asii.

Dotaz: Jaká je teplota vody v Bakharden Underground Lake?
Odpověď: Teplota vody se pohybuje kolem 25 a 28 stupňů Celsia.

Dotaz: Jaký druh ryb můžete v jezeře najít?
Odpověď: V jezeře žije několik druhů sleďů a lososů.

Dotaz: Jsou v jezeře nějaké turistické aktivity?
Odpověď: V blízkosti jezera není žádná turistická infrastruktura, ale můžete se projít kolem okolních hor a přírody.

Dotaz: Mohu se ve jezeře koupat?
Odpověď: Ano, koupání v jezeře je povoleno, ale je třeba vědět, že voda je velmi studená a hluboká, takže být opatrný.

Dotaz: Jaká je historie Bakharden Underground Lake?
Odpověď: Historie jezera není úplně jasná, ale místní legenda říká, že původním místem bylo sucho a na tomto místě se objevila zázračná studna, která naplnila celou oblast vodou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky